Ви тут:
Суспільство Україна 

Частка україномовних пісень на радіо зросла – Нацрада

За два роки дії мовних квот частка україномовних пісень в ефірі радіостанцій зросла на 4 процентних пункти.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки щодо виконання радіостанціями норм закону про виконання пісень і ведення передач українською мовою за два роки їхньої дії. Про це в середу, 5 грудня, повідомляє Кореспондент з посиланням на прес-службу Нацради.

Зазначається, що середня частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях другого року дії мовних квот становила 51%, що в порівнянні з першим роком (листопад 2016 – жовтень 2017 року) більше на 4%.

Як показав моніторинг Нацради, в середньому 86% передач на загальнонаціональних радіостанціях звучали українською мовою. У порівнянні з минулим роком цей показник збільшився на 2%. Таким чином, перевиконання квоти ведення передач українською мовою для радіостанцій загальнонаціонального покриття становить 31%.

За словами члена Нацради Валентина Коваля, квоти виникли “як наслідок певного ставлення до самих себе, свого народу, своєї історії і як відповідь на зовнішню ситуацію”.

“Ми почали ідентифікувати себе як українці і завдяки мові теж”, – наголосив він.

Зазначається, що узаконені квоти змусили радіостанції знаходити нове наповнення для ефірів, а також мотивувати деяких виконавців повернутися до української мови.

За інформацією прес-служби, в період з листопада 2017 року по жовтень 2018 року відповідно до вимог закону частка пісень українською мовою повинна була скласти щонайменше 30%, а обсяг ведення передач українською мовою – щонайменше 55%.