Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

#Бюджет_участі_Полтавської_області: як за 2 роки реалізували унікальний для України проект (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні у приміщенні Полтавського обласного комунального підприємства “Аеропорт-Полтава” проходить мітап “Ідея. Реалізація. Успіх”.

Керівники органів місцевого самоврядування, автори проектів, експерти, представники громадських організацій підбивають підсумки реалізації проекту Бюджет участі Полтавської області, а також обговорюють нові креативні проекти, які планують реалізувати в наступному році.

– Мітап — це формат вільного спілкування, під час якого охочі можуть виступити зі сцени і послухати коментарі експертів. Бюджет участі Полтавської області — єдиний в Україні, який реалізується в межах області. Сьогодні ми підбиваємо підсумки діяльності за рік, нагородимо переможців конкурсу, а також обговоримо перспективи та плани на наступний рік. У 2019-му ми будемо удосконалюватися, змінювати концепцію, наприклад переходити від паперового голосування до більш електронного, бо він є найбільш прозорим та ефективним. Сьогодні до нас також приїхали представники Польщі, які поділяться своїм досвідом, – розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

За його словами, у 2018 році на конкурс Бюджет участі Полтавської області було подано 267 проектів, з них відповідали вимогам та були розміщені на платформі для голосування – 260. Рекордсменом за кількістю поданих проектів є Гадяцький район — 31 проект.

– Перемогу здобули 60 проектів-переможців із 15 районів області. Вартість реалізації проектів-переможців становить від 100 тис. грн до 150 тис. грн. Розмір гранту із обласного бюджету визначається в залежності від вартості проекту та розміру співфінансування з місцевого бюджету, встановленого рішенням відповідної місцевої ради, – сказав голова облради.

Наступного року для реалізації проектів-переможців обласна рада виділить з бюджету 6 млн грн.

– Безпосередньо реалізуватимуть проекти органи місцевого самоврядування, які отримають відповідну субвенцію з обласного бюджету. Разом з тим, виконавчий апарат обласної ради здійснюватиме контроль за впровадженням кожного проекту-переможця.

Тематика проектів різна, з них 32% – у галузі комунального господарства, 30% – спорт і туризм, 18% – культура та освіта, 8% – навколишнє середовище, 8% безпека та громадський порядок, 4% – соціальний захист.

– Дуже пишаюся тим, що живу в такий час, коли місцева влада, органи місцевого самоврядування і обласна влада знаходять комунікацію, і успішно реалізують спільні проекти. Ми стоїмо на правильному шляху, бо коли будуть сильні громади — буде сильна Україна. Багато речей, які ми сьогодні робимо — не для відписки, а для того, щоб люди дійсно відчули покращення та побачили роботу кожного з нас уже сьогодні. Бажаю усім успіхів у подальшій роботі, – зазначив у вітальному слові перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Під час заходу, успішний досвід впровадження креативних ідей представили і польський експерт Пшемек Горскі, і фахівець парсипації Київської міської ради Артем Стельмашов та експерт Олексій Коломієць.

Досвідом реалізації проектів Бюджету участі поділилася Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва.

– Наші громадяни подавали 3 проекти, виграли 2 з них. Стали переможцями проект “Встановлення мотузкового парку у селі Рокитне Кременчуцького району” та “Парк Вернадського — дитяча ініціатива”, який написав учень 10 класу. Третій проект був по відновленню роботи стадіону у селі Омельник, але на жаль, ми не добрали 100 голосів.

Під час заходу, відбудеться нагородження переможців та учасників проекту Бюджет участі Полтавської області 2018 року, а також розіграш додаткових відсотків до остаточного балу проекту на 2019-й.

Сьогодні ж пройдуть і загальні збори Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, на яких підіб’ють підсумки дворічної діяльності організації та визначать нові стратегічні завдання.