Ви тут:
Спорт Суспільство 

2018: підсумки року для юнацької збірної України U-15/16

У 2018 році було створено нову юнацьку збірну України — із футболістів 2003 року народження. Навесні вона виступала під індексом U-15, а з початком сезону-2018/2019 змінила цей показник на U-16. Про це повідомляє ФФУ.

У квітні відбувся перший селекційний збір нової команди, яку очолив Олександр Петраков — один із найуспішніших тренерів України в юнацькому футболі. Географія кандидатів була дуже широкою, хоча, за великим рахунком, представлені були головні центри розвитку країни — Київ, Дніпро, Львів та Моршин, Одеса та Запоріжжя. Пізніше додалися гравці «Шахтаря».

Але перші матчі на рівні збірних ця команда провела під керівництвом Сергія Попова. Річ у тім, що у травні 2018-го інша юнацька збірна України — футболісти 1999 року народження (U-19), яких також тренував Олександр Петраков, — готувалася до меморіалу Валерія Лобановського, який мав стати останнім серйозним іспитом напередодні фінальної частини чемпіонату Європи.

Загалом за 2018 рік збірна-2003 провела вісім матчів і зуміла перемогти лише в одному — в Києві у спарингу з потужною командою Бельгії. Ще одного разу була зафіксована нічия, решту шість зустрічей українці програли й надали багато інформації для аналізу тренерам, які займалися насамперед селекційною роботою.