Ви тут:
Суспільство Україна 

Заявою про визнання «виборів» в ОРДЛО Росія видала мандат на війну, – Ірина Геращенко

6 листопада Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко поінформувала ВР про результати засідання гуманітарної підгрупи ТКГ у Мінську.

6 листопада представники РФ заявили, що вони в будь-якому випадку визнають результати «позачергових виборів» ватажків бойовиків та їхніх нелегітимних представницьких органів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей 11 листопада, – повідомила Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко відзначила, що намір провести зазначені фейкові вибори вже засудили більшість членів Радбезу ООН, країни «Великої сімки» та ЄС.

Перший віце-спікер нагадала, що під час Погоджувальної ради 5 листопада звернулась до керівників депутатських фракцій та груп Парламенту з пропозицією також публічно засудити сценарій Кремля провести нелегітимні вибори на окупованому Донбасі.

«Звертаюся до усіх колег з пропозицією, у середу під час пленарного засідання та під час участі в телевізійних ефірах, публічно засудити цей кремлівський сценарій та наголосити на неможливості проведення жодних нелегітимних виборів на окупованих територіях України», – наголосила Геращенко.

За її словами,  заява представників РФ у Мінську про намір проведення та визнання результатів т.зв. «позачергових виборів на Донбасі» – це де-факто видача мандату бойовикам на дестабілізацію ситуації на сході України.

«Це дуже тривожний сигнал, який може призвести до повторення небезпечного сценарію 2014-го року, коли Росія зірвала Мінські угоди, наслідком чого стали трагічні події біля Донецького аеропорту та під Дебальцеве», – заявила Геращенко.

Перший віце-спікер також повідомила, що 6 листопада представники України в ТКГ жорстко засудили висловлювання екс-заступника СММ ОБСЄ в Україні Олександра Хуга, який заявив, що не вважає Російську Федерацію країною-агресором.

«Україна вимагає, щоб у центрі уваги ОБСЄ була й тематика окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя, яка залишається невід’ємною частиною території України. Розраховуємо, що СММ ОБСЄ здійснюватиме моніторинг не лише на окупованому Донбасі, але й в Криму», – заявила Ірина Геращенко.

Насамкінець, політик закликала колег апелювати до міжнародних партнерів України – ЄС, США посилити санкційний тиск проти РФ як організатора псевдовиборів, а не лише висловлювати занепокоєння.