Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

Заява речниці ЄС щодо зростання напруги в Азовському морі

Напруга в Азовському морі та Керченській протоці сьогодні зросла до небезпечного рівня. Це відбулося внаслідок інциденту, що стався вчора зранку між російськими та українськими військовими суднами під час спроби українських кораблів пройти через Керченську протоку, а також внаслідок подальших подій, зокрема рішення російської влади закрити протоку для руху і внаслідок обстрілу та захоплення українських суден.
 
“Ми очікуємо, що Росія відновить свободу руху в Керченській протоці, а також закликаємо сторони бути максимально стриманими для якнайшвидшої деескалації ситуації”, – заявила речниця ЄС, повідомляє Представництво ЄС в Україні.


 
Як нещодавно зазначала Висока представниця ЄС у Європейському Парламенті, події в Азовському морі є свідченням того, як нехтування основоположними правилами міжнародного співробітництва призводить до зростання нестабільності та напруги. Будівництво Керченського мосту відбулося без згоди України та є черговим порушенням її суверенітету та територіальної цілісності. Воно призвело до посилення контролю руху суден через протоку; паралельно відбувається мілітаризація Азовського моря. Європейський Союз очікує, що Росія припинить такі перевірки.
 
ЄС не визнає та ніколи не визнає незаконної анексії Кримського півострова Росією.

Читайте також: МВФ поки не бачить причин для призупинення співпраці з Україною