Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

За місяць на Полтавщини виявили 16 нелегальних працівників

У рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, проведено 240 заходів щодо недопустимості оформлення трудових відносин із найманими працівниками, 91 із них проведено спільно з територіальними органами ДФС, Пенсійного фонду України, Держархбудінспекції, Національної поліції, органами місцевого самоврядування.

Даною компанією охоплено понад 120 тис. населення області (в т.ч. 20 зустрічей з понад 400 безробітними і 1400 студентами, семінари для роботодавців і працівників, роз’яснення на сайті Управління, в інтернет-виданнях та на сайтах інших органів, виступи на радіо та роз’яснення в друкованих ЗМІ). Найбільш масові, по кількості учасників, семінари провели завдяки співпраці з РДА (майже 4000 осіб взяли участь). Про це повідомили в Управлінні Держпраці у Полтавській області.

Для більш широкого поширення інформації про важливість укладення трудових відносин відповідно до вимог законодавства, на сайті Управління, інших органів  та в інтернет-виданнях розміщено близько 50 матеріалів.

Спільно з органами ДФС, серед інших заходів, проведено робочі зустрічі з представниками роботодавців та найманими працівниками 15 з найбільших підприємств області.

Торгівля є однією з найбільш ризикованих галузей в області щодо використання найманої праці без належного оформлення. Так, ТРЦ міст Полтава та Кременчук організовано та проведено розповсюдження роздаткових матеріалів.

За період з 05.10.2018 по 31.10.2018 включно Управлінням здійснено 51 захід державного контролю, в т.ч. згідно спільного з ДФС плану заходів контролю – 19. В ході інспекційних відвідувань у 3-х роботодавців було виявлено 16 працівників без належного оформлення трудових відносин. На 1 суб’єкті господарювання  виявлено 6 працівників, з якими укладено цивільно-правові угоди, що мають ознаки трудового договору. В ході інспекційного відвідування з 6 працівниками укладено трудові договори.

За результатами інспекційних відвідувань до посадових осіб, зазначених суб’єктів господарювання, вжито заходи згідно наданих повноважень, зокрема, видано 3 приписи про усунення виявлених порушень, винесено 2 постанови по ст. 188-6 КУпАП (штраф у сумі 2720,00 грн.), складено та передано до суду 1 протокол про адмінправопорушення по ч. 3 ст. 41 КУпАП та прийнято 1 рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу згідно ст. 265 КЗпП України, в той же час винесено 3 постанови згідно абз. 2 ч.2 ст. 265 на суму 893520 грн.