Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 19 листопада райони Полтавщини інспектуватиме обласна комісія: перевірятимуть готовність до утримання доріг взимку

Сьогодні у Полтавській обласній державній адміністрації провели нараду щодо експлуатаційної готовності автомобільних доріг області до осінньо-зимового періоду 2018-2019 року.

Зокрема, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький, звертаючись до керівників та профільних заступників районів, міст, ОТГ Полтавщини, наголосив на необхідності вже сьогодні визначитися зі слабкими місцями, щоб мати час усунути їх. Для цього вже з наступного понеділка, 19 листопада, райони Полтавщини інспектуватиме обласна комісія, яка перевірятиме готовність до утримання доріг взимку.

“Наше спільне завдання – забезпечити якісне експлуатаційне утримання доріг Полтавської області. Якщо в якомусь районі є складна ситуація з технікою, піском, то маєте про це казати вже зараз. Необхідно, щоб кожен район чітко розумів: які у нього проблеми, а не замовчував їх”, – наголосив Андрій Пісоцький.

У свою чергу в.о. директора Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан повідомив, що у них наразі є 10 млн. грн залишку. За підрахунками, на кожен район припадає близько 400 тис. грн на утримання доріг.

“Ця сума передбачена лише на півтора місяці, до кінця року. До того ж, якщо будуть зекономлені кошти на об’єктах, ми додамо ще. Вчора ми оголосили тендер на наступний рік”, – зауважив Олексій Басан.

Він також додав, що дороги з високою інтенсивністю руху мають бути розчищені за 7-10 годин. Термін розчищення сільських доріг – до 15 годин. Якщо підрядник не справлятиметься, залучатимуть і сільськогосподарську техніку. Це питання вирішуватимуть індивідуально по кожному району.

З цього приводу начальник ГУ ДСНС в Полтавській області Володимир Сологуб звернувся з проханням не використовувати машини ДСНС без нагальної необхідності.

“Розумію, що цього року у ДСНС роботи буде більше, ніж минулих років. Тому прошу залучати пожежну техніку лише тоді, коли людині загрожує небезпека, або перекритий рух. Не варто використовувати машини ДСНС, якщо на узбіччі лежить автомобіль з лисою резиною через недбалість господаря. Бо тоді наступного дня наша техніка може просто через технічні несправності не виїхати на виклик”, – сказав Володимир Сологуб.