Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

З 1 січня 2019 року в Україні подорожчає кабельне телебачення

З 1 січня 2019 року значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, зокрема кабельне телебачення, IPTV, телебачення інших технологій.

Про це повідомляє Асоціація правовласників і постачальників контенту.

“Абонентська плата може зрости на 15-40%, залежно від регіональних особливостей, набору телевізійних телеканалів, різних економічних показників діяльності провайдерів”, – повідомила голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна.

Тарифи продовжують зростати через суттєве підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам галузі, плати за електроенергію тощо. Так, мінімальні тарифи за доступ до пакетів лише з українськими телеканалами можуть складати приблизно 56-70 грн, залежно від благополуччя регіону. Але, скоріше за все, тарифи можуть бути і вищими, оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги у порівнянні з безкоштовною ефірною цифрою.

Підвищення платежів для абонентів кабельників, зокрема на думку представників провідних вітчизняних медіа, обґрунтовується необхідністю збільшення обсягів фінансування виробництва українського контенту, створення українських історій, що необхідно для державотворення і що цілком слід підтримувати.