Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як відкривали будівлю Полтавського театру 60 років тому

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя відкрився у новому приміщення 7 листопада 1958 року.

Працівники полтавського театру імені Миколи Гоголя, які повернулися з евакуації на початку 1944 року, опинилися без повноцінного даху над головою. У 1953 році Полтавською міською владою було вирішено спорудити нову будівлю музично-драматичний театру, яка зараз знаходиться на Театральній площі. Офіційно її відкрили у п’ятницю, 7 листопада 1958 року.

Ось що писали місцеві журналісти того часу:

«Зоря Полтавщини», 6 листопада 1958 року

«Відкриття нового приміщення театру в нашому місті—це велика, радісна подія. Адже Полтава здавна славиться хорошими театральними традиціями. Полтавський театр заснований 150 років тому і був одним з перших театрів, що виникли на Україні в кінці XVIII і на початку XIX сторіч. Виник і розвивався він під благотворним впливом передової російської культури й драматургії. Організатором і першим художнім керівником його був класик української літератури І. П. Котляревський.

Виступав у Полтавському театрі прославлений майстер російського сценічного мистецтва М.С. Щепкін. Полтавці гордились своїм театром. Особливого розквіту він досяг в роки Радянської влади. Театр став важливим знаряддям у боротьбі за комуністичне виховання мас, за виконання планів розвитку народного господарства.

…І ось тепер в центрі міста, фасадом на вулицю Сталіна, виросла велична, красиво архітектурно оздоблена споруда з залом на 800 місць.

На спорудженні приміщення театру славно потрудились будівельники третього будівельного управління обласного будівельного тресту, колективи управлінь БМУ-514 «Південтранстехмонтаж», БМУ-405 «Укрелектромонтаж», 8-ї будівельної дільниці «Південтрансбуду». Спеціальне обладнання і монтаж сцени театру провела Всесоюзна контора «Теамонтаж». У будівництві й обладнанні театру брали активну участь багато підприємств і громадськість міста.

Художню електроарматуру, спеціальну електроапаратуру, оксамит, красиві меблі для театру полтавчани одержали від трудящих Російської Федерації, Білорусії, Грузинської РСР та інших братніх республік. Величне і нарядне приміщення Полтавського обласного театру…».

«Комсомолець Полтавщини», 7 листопада 1958 року

 

«Закінчено останні роботи, і в експлуатацію здано приміщення нового музично-драматичного театру. Цей чудовий подарунок полтавцям підготували працівники обласного будівельного тресту. Тепер до послуг глядачів зал на 800 місць, два фойє, вестибюль і багато інших кімнат. На спорудженні театру поруч із старими досвідченими майстрами будівельної справи з творчим натхненням і комсомольським вогником працювала молодь. Зразок високоякісної праці показували — муляр Наталія Юхимівна Михайленко, Валентина Іванова, штукатури Володимир Лаурі, Марія Ляшник, маляр Іван Абрамов та багато інших, які при будь-яких умовах виконували змінні завдання на 150—170 процентів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Згідно з даними “Вікіпедії”, Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя — обласний академічний драматичний театр у місті Полтаві, головна театральна сцена області.

Театр розташований у спеціально зведеному функціональному приміщенні (архітектори О. Крилов, О. Малишенко, 1958) у середмісті Полтави за адресою: вул. Соборності, 23, м. Полтава-36020, Україна. Глядацька зала на 539 місць.