Ви тут:
Анонс Культура Суспільство Україна 

Визначать кращі вистави України за підсумками 2017 театрального року

Церемонія нагородження переможців першого Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії “ГРА” відбудеться у Київському національному театрі оперети (вул. Велика Васильківська, 53/3) 30-го листопада о 17:30.

«ГРА» – проект заснований і реалізований Національною спілкою театральних діячів України. Фестиваль-Премія не має аналогів серед вітчизняних культурно-мистецьких заходів. «ГРА» проходила за підтримки Міністерства культури України, Департаменту культури КМДА.

Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.

«GRA» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цьогоріч розглядалися прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2017 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні).

Цьогоріч у «GRA» участь взяли більше 70-ти театрів України різних форм власності і форматів роботи. За допомогою відеоперегляду вистав експерти Фестивалю-Премії сформували лонг-лист з 27 постановок. Потім вони дивилися вистави наживо і вибрали 12 театральних колективів-щасливчиків, гідних участі в фіналі.

Щоб ні в кого не виникло питань і сумнівів з приводу вибору, Національна спілка театральних діячів України на чолі з головою, н. а. України Богданом Струтинським довірилась думці відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців. У фіналі на зміну українським театральним гуру в непростій справі вибору прийшло міжнародне журі.

Так як «ГРА» – фестиваль, шанувальники театру теж змогли приєдналися до проекту. Побачити найсильніші театральні постановки 17-го року можна було з 24 по 30 листопада під час фінальних показів вистав на сценах різних столичних театрів.
30-го листопада на сцені Національної оперети відбудеться Церемонія нагородження! Стануть відомі імена лауреатів Фестивалю-Премії «ГРА», які отримають суспільне визнання і грошові премії на постановки нових театральних шедеврів.

Номінації та номінанти Фестивалю-Премії «ГРА/GRA»

За найкращу виставу для дітей

1. «Коза-Дереза» Дніпровського міського театру ляльок «Театр актора і ляльки».
2. «Ангелик, що загубив зірку» Чернігівського обласного театру ляльок імені Олександра Довженка.

За найкращу експериментально-пошукову виставу(на перетині жанрів)

1. «Гамлет» Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.
2. «Під небом синім» Київського національного академічного театру оперети.

За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу

1. «Спокушені спрагою» Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху».

За найкращу музичну вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу

1. «Дідона та Еней» Громадської організації «Open Opera Ukraine».
2. «Біла ворона» Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

За найкращу виставу камерної сцени

1. «Віталік» «Дикого театру».
2. «Тату, ти мене любив?» Київського академічного театру «Золоті ворота».

За найкращу драматичну виставу

1. «RH+» Закарпатського обласного угорського драматичного театру (місто Берегове).
2. «Уявний хворий» Харківського державного академічного театру ляльок імені Віктора Афанасьєва.
3. «Вій. Докудрама» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.