Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Барви Полтави»

З 24 по 25 листопада у місті Полтава пройшов Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс «Барви Полтави» виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).

Цьогоріч на творче змагання надійшли заявки із Київської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Донецької, Вінницької, Миколаївської, Запорізької, Хмельницької, Херсонської, Луганської, Луцької, Одеська та Полтавської областей, повідомляють у міській раді.

Загалом участь у конкурсі взяли 288 вокалістів та 81 ансамбль.

Два дні поспіль високоповажне журі переглядало виступи юних конкурсантів. До його складу увійшли Заслужені артисти України, професори кафедр народних інструментів та викладачі провідних вишів з Одеси, Харкова, Херсону, Дніпра, Чернігова та Полтави.

Привітати учасників та переможців фестивалю завітала заступник міського голови Людмила Бойченко. Вона наголосила, що цьогоріч фестиваль святкує свій ювілей:

– Конкурс заснований ще в 2008 році. Зараз ми відмічаємо 10 років нашому фестивалю: з регіонального він перетворився на Всеукраїнський. Конкурс занесений до Реєстру фестивалів Міністерства культури. Це дає нам змогу залучати ще більшу кількість учасників з різних куточків нашої країни, – зауважила Людмила Бойченко. – Ми дуже вдячні вельмишановному журі, яке високопрофесійно дало оцінку усім конкурсантам. А ті, хто були найкращими сьогодні – отримали свої заслужені нагороди.

Всі конкурсанти отримали дипломи учасника, переможців нагородили дипломами лауреата.

Окрім цього, під час гала-концерту своє творчі номери присутнім дарували члени журі, а також Український народний оркестр Полтавської обласної філармонії.