Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Від початку року полтавські патрульні виявили понад 800 пішоходів порушників

“Поспішав на роботу”, “не зауважив”, “тут було ближче”, “завжди ходив і ходити буду” – такі та багато інших виправдань знаходять пішоходи-правопорушники перед патрульними. Інспектори час від часу проводять профілактичні рейди, щоб виявити недобросовісних пішоходів. Охоронці порядку пояснюють їм, що порушуючи ПДР, вони наражають на небезпеку власне життя. Про це йдеться на сторінці патрульної поліції Полтавської області у Facebook.

“Пішоходи ‒ це повноцінні учасники дорожнього руху і кожен третій з них, є порушником. Окремі думають, що вони не водії, отже, ПДР їм не потрібні. Але є ряд пунктів, які стосуються конкретно пішоходів і, усі мають розуміти, що уважність на дорозі може вартувати життя”, – повідомляють правоохоронці.

Зокрема від початку року інспектори склали понад 800 адмінматеріалів на пішоходів, які переходили дорогу в невстановленому місці.

З початку 2018 року на території обслуговування Управління патрульної поліції в Полтавській області зафіксовано 93 дорожньо-транспортні пригоди за участі пішоходів, в яких 14 людей загинуло та 89 отримали травми різного ступеня тяжкості.

“Нажаль дані статистики свідчать про те, що в деяких автопригодах винуватцями є самі пішоходи. Тож, взаємна повага учасників дорожнього руху до правил ‒ як водіїв, так і пішоходів ‒ запорука того, що ніхто не постраждає. Штраф за ч. 1 ст. 127 КУпАП (порушення ПДР пішоходами) складає 51 гривень. У разі виявлення, що пішохід перебуває в стані алкогольного сп’яніння адміністративне стягнення зростає до 136 гривень”, – йдеться у повідомленні.