Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Вчені розповіли, як куріння впливає на мозок

Вчені зробили черговий висновок про шкоду нікотину. Як виявилося, у тих, хто любить задумливо вдихати дим, страждають не тільки серцево-судинна система, шкіра і легені, але їм скоро і думати буде нічим. Виявляється, куріння погіршує увагу, пам’ять і здатність до навчання – тобто, засвоєння нової інформації. Такі результати дослідження вчених з Грацького університету, повідомляє сайт znaj.ua

У дослідженні взяли участь 60 добровольців – 30 чоловіків і 30 жінок. Учасників поділили на групи тих, хто палить, і тих, хто віддає перевагу здоровий спосіб життя. Вчені спостерігали за тим, як змінюються структури головного мозку, обмін речовин та відповідно когнітивні здібності у курців і некурців. Як з’ясувалося, куріння безпосередньо впливає на нейротрансмітер GABA, який грає найважливішу роль у формуванні когнітивних функцій , уваги, пам’яті та засвоєння нової інформації.

Приблизно в цей же час іншого дослідження проводили в університеті Пенсільванії. У ньому брали участь декілька курців добровольців у віці від 19 до 16 років. Кожен з них за день викурював мінімум 20 сигарет.

Вчені перевірили активність мозку під час куріння і після доби утримання. Дослідження проводилося на апараті МРТ. Спочатку, перед тим як лягти в апарат МРТ, добровольці викурили по сигареті. На другому етапі експерименту ці ж люди добу не курили і також обстежувалися на апараті МРТ.

Результати експерименту такі: після утримання від куріння, зв’язок між каналами мозку була сильно ослаблена, і на вирішення навіть найпростіших завдань йшло багато часу. А це означає, що мозок, який звик до нікотину, губиться без нього і відволікається на зовнішні фактори, бореться з поганим настроєм і сил на вирішення важливих завдань у нього просто не залишається.