Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Оржицькому районі люди найбільше нарікають на зруйновані дороги та відсутність лікарів

В Оржицькому районі серед проблем, які наразі непокоять майже кожного мешканця, є стан доріг та діяльність соціальної мережі: навчальних і медичних закладів. Чи не найгірші дороги наразі в районі у Вишнівській сільській раді, на території якої проживає понад 2 тис. осіб. Також тут люди майже 4 роки не мають лікаря.

Про це розповіла депутат Оржицької районної ради Надія Шульга під час зустрічі з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким, який відвідав район з робочою поїздкою.

«Дороги нікудишні. Перевізники взагалі відмовляються їздити. Я їх розумію: чому вони мають знищувати свій транспорт, якщо немає дороги. Люди фактично відрізані. Село Тимки та Нове взагалі, як неживе. Доїхати з них до Оржиці практично неможливо. Керівники району (голова РДА і райради) часто приїжджають на зустрічі з людьми, намагаються допомогти. Але ремонтувати дороги вони самі «не потягнуть», – розповіла Надія Шульга.

Вона також додала, що люди у цій сільській раді вже майже 4 роки без лікаря.

«У нас немає свого лікаря. І це дуже велика проблема. Ми укладаємо договори, або з лікарем у Круподеринцях, або нам на 0,25 ставки дали лікаря із Лазірок. Але він набрав собі 800 осіб і все. А решта людей залишаються просто так», – поскаржилася депутат та додала, що й швидка, у разі гострої необхідності, по зруйнованих дорогах швидко не доїде.

Щодо відсутності транспортного сполучення, то Олександр Біленький зауважив, що обласна рада не може заставити приватного перевізника виконувати свої зобов’язання і запропонував створити в районі відповідне комунальне підприємство.

“Ми можемо судитися, але послуг скоро не буде. Єдиний вихід з цієї ситуації (і я в цьому підтримую керівництво району) – це створення комунального підприємства з автоперевезення. Тоді ніхто, крім влади, не зможе впливати на процес перевезення пасажирів. Звичайно, для цього треба отримати ліцензії та придбати автобуси. Тому тут і сільська рада має долучатися до співфінансування. Іншого виходу, ніж створювати комунальне підприємство, просто немає», – сказав він.

Щодо вирішення питання з відсутністю лікаря у сільській раді, то голова Полтавської обласної ради навів приклад вирішення подібної проблеми у Сергіївській ОТГ Гадяцького району.

«У Сергіївській ОТГ громада сама запросила лікаря, надавши йому безкоштовно житло та запропонувавши достойну зарплату. У них, звичайно, є кошти від процесу децентралізації. Зараз вони мають 60% ПДФО у свій бюджет. А гарантувати, що до вас хтось приїде вже завтра, я не можу. Просто подивіться витрати у бюджеті своєї сільської ради. Якщо ви можете запросити лікаря, то самі це зробіть, а не чекайте, що він приїде. Потім цей лікар отримуватиме зарплату від украдених договорів. Якщо потрібна допомога, то представники медичної галузі приїдуть до вас і розкажуть, що методологічно для цього потрібно зробити», – запропонував Олександр Біленький.

У свою чергу голова Оржицької районної ради Володимир Козина зауважив, що цього року питання ремонту доріг таки помітно зрушило з місця.

«Певні здобутки вже є. Третина району уже забезпечена належним дорожнім покриттям. Освоєно близько 12 млн грн. Відремонтовано десь 80-90 км. Частково проводили ямкові ремонти, а також середній та капітальний ремонт. Цього року, я вважаю, ми вдало використали кошти, які нам виділялися на ремонт доріг», – сказав він.

Ефективне використання коштів з «Дорожнього фонду» в Оржицькому районі підтвердив і голова Полтавської обласної ради.

«Завдяки позиції Президента, Уряду та депутатів Верховної ради утворена структура «Дорожній фонд». З нього Полтавська область отримала майже 500 млн. грн в цьому році. Ці кошти спрямовуються пропорційно залежно від протяжності доріг у кожному районі. Частина – на утримання. Цього року Оржицький район з обласного бюджету для ремонту доріг отримав близько 12 млн. грн. Кошти всі освоєні. Сподіваюся, що наступного року ця програма пройде ще більш динамічно. Також на 30% планується збільшення коштів до «Дорожнього фонду»», – зауважив Олександр Біленький.

Загалом, під час робочої поїздки голова Полтавської обласної ради разом з депутатами обласної ради Мирославою Василенко, Миколою Горбом, Валентином Несеном та Анатолієм Яненком, першим заступником голови РДА Мирославом Боговиком, головою райради Володимиром Козиною, селищним головою Оржиці Оленою Сидоренко він відвідав опорний заклад «Оржицька ЗОШ І-ІІІ ступенів», поліклініку Оржицької ЦРЛ, ФАП та сільський будинок культури в селах Онішки та Чайківщина. Також вони відвідали комунальну організацію місцевої пожежної охорони в Круподеринцях, оглянув парки в Оржиці, Онішках та Чайківщині, зустрілися з активом району та трудовими колективами. Також Олександр Біленький провів особистий прийом громадян.