Ви тут:
Суспільство Україна 

Уродженця Шишак, президента УГВР Кирила Осьмака нагородили Орденом свободи

Указом Президента України нагороджено орденом Свободи Президента Української Визвольної Ради Кирила Осьмака, уродженця Шишак.

“За значний особистий внесок у національне відродження та побудову Української держави, активну участь у національно-визвольному русі, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки постановляю: Нагородити орденом Свободи Осьмака Кирила Івановича (посмертно) – засновника і члена Української Центральної Ради (1917-1918 роки), Президента Української Головної Визвольної Ради (1944 рік)”, – йдеться в Указі.

Орден Свободи є вищим орденом України, яким можуть бути нагороджені іноземці та особи без громадянства (для громадян України найвищою нагородою є звання Герой України. 

Кирило Осьмак загинув у Владимирському централі (в’язниця для особливо небезпечних злочинців у м. Владимирі, Росія) у 1960 році. Нагороду буде вручено його доньці, Наталії  Осьмак.

Особитості видатного земляка присвячена одна з серій циклу “Поборники незалежності”, виготовленому на ОДТРК “Лтава” (2015).

 

поширити новину: