Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд підтримав проекту Закону про приєднання України до “EURIMAGES”

Приєднання України до EURIMAGES дозволить українським кінематографістам отримати додаткове джерело фінансування виробництва кінопроектів та розширить ринок їх збуту, а також брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, що сприятиме інтеграції України до європейського аудіовізуального простору, інформує прес-служба Міністерства культури.

«Приєднання України до «EURIMAGES» є мрією кількох поколінь наших кінематографістів. Це відкриє нам можливості, по-перше, узгодити зі стороною Ради Європи всі організаційні та технічні моменти щодо участі України в цій міжнародній ініціативі, яка існує вже понад тридцять років, а по-друге дасть нам можливість стати її повноправним учасником. Все це створить необхідні умови подальшого входження української кіноіндустрії в європейський і світовий простір та промоції українського кіно на європейському кіноринку. Розвитку економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоспроможної на міжнародному рівні національної галузі кінематографії. Для українських фахівців відкриється можливість брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, таких як «кінотеатри» та «дистрибуція», – говорить Міністр культури України Євген Нищук.

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («EURIMAGES») засновано 26 жовтня 1988 року Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи з метою промоції незалежного кіновиробництва шляхом надання фінансової підтримки повнометражним, анімаційним та документальним фільмам спільного виробництва. Щорічний бюджет фонду складає понад 20 млн. євро, членами фонду є 38 країн.