Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Українським поліцейським та рятувальникам підвищать зарплати та компенсують кошти за винайм житла (ВІДЕО)

МВС запускає нові механізми соціального забезпечення поліцейських та рятувальників. Серед них підвищення заробітної плати, компенсація за винайм квартир та система фінансового лізингу на придбання власного житла. Про це повідомив міністр внутрішніх справ під час робочої поїздки на Буковину, інформує прес-служба Національної поліції.

“Поліцейські та рятувальники – це ті структури, які забезпечують хребет нашої державності, ключові учасники нашого державного розвитку. Для нас головне, щоб кожен був вмотивованим, поважав свою роботу та бачив перспективи розвитку”, – звернувся до працівників Нацполіції та Держслужби з надзвичайних ситуацій Арсен Аваков.

За його словами, з початку 2019 року будуть введені в дію нові механізми соціального забезпечення.

“Рішенням КМУ ми підвищили заробітню плату для поліцейського та рятувальника на 30%. З першого січня мінімальна зарплата для працівника ДСНС становитиме дев’ять тисяч гривень, для поліцейського – 9,2 тисячі”, – зазначив міністр внутрішніх справ.

Він сказав, що також з першого січня вводиться в дію механізм компенсації за винайм житла.

“Якщо ви орендуєте житло в районному центрі та не маєте власної квартири, держава, окрім зарплати, компенсує вам за винайм житла. Так ми допомагатимемо вашому матеріальному становищу. Також, при наявності у вас родини та дітей компенсація збільшуватиметься”, – додав глава МВС.

В районному центрі компенсація за винайм становитиме від 1,9 тисячі до 2,9 тис. В обласному центрі від 2,9 тисячі до 4,3 тис.

“З наступного року ми також вводимо безпрецедентний механізм фінансового лізингу. Що мається на увазі? Починаючи з другого року служби молодий патрульний поліцейський має право заключити договір іпотеки на двадцять років. В межах цього договору всі проценти по ньому сплачуватиме держава. В проміжку з двох до п’яти років, якщо ви працюєте добре, держава списує з вас 10% загальної суми, 5-10 років – 20%, потім 30% і всього до 40% суми списуються державою. При народженні дитини – держава одразу спише 5% від суми. Народите другу – ще 5% спишемо”, – повідомив Арсен Аваков.

Він запевнив, що механізм державного лізингу працюватиме й для тих, хто вже давно перебуває на службі.

“Коли ми приймемо рішення на Уряді, кожному з вас прийдуть роз’яснювальні листи щодо всіх доступних соціальних послуг. Це той базис, яким я хочу вас мотивувати”, – додав міністр внутрішніх справ.

Голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що соціальні гарантії працівників – найважливіше питання на шляху розбудови відомства.

“Раніше ми були державним озброєним органом, а тепер – сервісна служба. За три роки існування Національної поліції близько 20 тисяч громадян прийшли служити до нас. З 140 тисяч штатних посад, 20 тисяч з них – молодь, що сприйняла нашу реформу. Ми маємо забезпечити їх на належному рівні”, – додав він.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін подякував міністру внутрішніх справ за важливі кроки на шляху розвитку служби.

“Ми маємо нову техніку та підвищені робочі оклади, а також нові соціальні стандарти рятувальників. Попереду ще багато роботи, проте ми на правильному шляху”, – сказав він.