Ви тут:
Споживач Суспільство Україна 

Український хліб вже не найдешевший в Європі, – експерти

На початку тижня експерти Асоціації постачальників торговельних мереж порівняли вартість найдешевшого білого та чорного хліба в нашій країні та деяких країн Європейського Союзу. Як з’ясувалось, українці їдять вже не найдешевший хліб в Європі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“У інтернет-гіпермаркеті Литви можна придбати найдешевший кілограм білого хліба за 13,1 грн, Польщі – за 17,8 грн та України – за 19,2 грн. В Естонії його можна купити за 69,5 грн. При цьому ймовірно, що хліб у цих країнах міг бути випеченим з українського зерна. Українські пекарі часто подейкують, що виробляти дешевий соціальний хліб є невигідним. Але приклад сусідніх країн показує, що це може бути вигідним навіть у Європі. На кінець вересня 2018 року середня вартість білого хліба за даними офіційної статистики є 16,1 грн за кілограм із борошна першого ґатунку та 20,2 грн із борошна вищого ґатунку. Оскільки інтернет-магазин гіпермаркету AUCHAN в Україні розрахований на столичного покупця, то варто пригадати, що хліб в Києві коштує значно дорожче: із муки першого сорту – 19,1 грн, а вищого – 32,2 грн”, – зазначив Олексій Дорошенко.

Чорний хліб виявився в нашій країні найдешевшим – 19,5 грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9 грн, Польща – із 46,7 грн та Литва – із 52,2 грн.