Ви тут:
Відео Кримінал Суспільство 

Українські правоохоронці затримали учасників угрупування, які викрали з банків мільйони доларів (ВІДЕО)

Злочинне угруповання, в переважній більшості – вихідці з України, а нині – іммігранти, тільки у Києві спустошило сейфи в 14 банках. Крім цього, зловмисники залишили порожніми ще десятки сейфів у Латвії, Узбекистані, Росії, Молдові, Білорусії, Македонії та Азербайджані. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

П’ятьох учасників угруповання затримали закордонні правоохоронці, завдяки тісній співпраці працівників Національної поліції України та Інтерполу. Ще двох затримали українські поліцейські в Києві та Одесі.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження відразу за кількома статтями КК України: ч.3,4,5 ст.185, ч.1 ст.255, ч.3 ст. 209 та ч.3,4 ст. 358.

Читайте також: Полтавські правоохоронці знайшли чоловіка, який з пістолета поранив свого опонента

Поліцейські встановили, що напочатку 2015 року троє українців, 43-х, 53-х та 47-ми років, переїхали на постійне місце проживання до США та сьогодні є громадянами цієї країни. Зловмисники увійшли у змову і розробили схему викрадення чужого майна з індивідуальних банківських сейфів. До злочинної організації залучили своїх земляків – мешканців Києва, Одеси та Донецька.

Учасники ієрархічного злочинного угрупування з чітко розподіленими ролями, за заздалегідь підробленими документами, звертались до банківських установ різних держав світу. Під приводом оформлення індивідуального сейфа та зберігання у ньому майна, зловмисники отримували вільний доступ до відповідного сховища, проводили відеофіксацію або сканування замків на комірках, виготовляли ключі до них, а потім відкривали та викрадали наявні цінності: гроші, ювелірні вироби, золоті злитки, колекційний товар та інше.

Вже відомо, що окрім України банда діяла у Білорусії, Узбекистані, Молдові, Росії, Латвії, Азербайджані та Македонії.

Правоохоронці встановили, що за 2015-2016 роки зловмисники викрали майно 55 потерпілих з 14 банківських установ, які розташовані у Києві. Внаслідок чого затримані привласнили майже 5 мільйонів доларів США, 549 тисяч євро, майже 25 тисяч фунтів стерлінгів, понад 8 мільйонів гривень, 147 тисяч рублів, 30,5 тисяч угорських форинтів, а також – золоті злитки, прикраси, колекційні монети і марки тощо.

Все викрадене використовувалось зловмисниками виключно в особистих цілях: придбання нерухомості, купівля дорогих автомобілів, накопичення заощаджень.

Завдяки плідній співпраці Департаменту внутрішньої безпеки НП України та каналів Інтерполу, поліція Латвії затримала одного з фігурантів. Ще двох “гастролерів” затримали з речовими доказами правоохоронці Узбекистану та Азербайджану.

39-річного киянина та 38-річного одесита затримали в Україні.

Правоохоронці провели 52 санкціоновані обшуки у столиці, Київській, Дніпропетровській, Одеській, Вінницькій та Харківській областях. Під час обшуків вилучили велику кількість готівки у різній валюті, мобільні телефони, оргтехніку, кілька комплектів пристроїв та відмичок для відкривання замків, ключі до депозитних банківських комірок та станки для їх виготовлення, цифрові носії з інструкцією для виготовлення ключів, підроблені документи.

За місцем мешкання одесита також виявили арсенал зброї: 10 пістолетів, 2 автомати, 3 гранати, рушницю, 4 глушники до зброї, набої, ножі. А, крім того – психотропні речовини і наркотичні засоби.

“Затримані доставлені до ізоляторів тимчасового тримання. Найближчим часом їм оголосять підозри та оберуть запобіжний захід. Тривають подальші дії для встановлення та притягнення до відповідальності усіх учасників злочинної організації”, – повідомляють правоохоронці.