Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна буде вимагати закриття чорноморських проток для російських кораблів, – Командувач ВМСУ

Україна проситиме закрити Босфор для російських кораблів через захоплення російськими військовими українських суден та моряків у Керченській протоці. Про це командувач ВМС Збройних сил України Ігор Воронченко сказав під час виступу на Другій Міжнародній конференції з питань морської безпеки, інформує BBC.

“Я висловлюю упевненість у тому, що світова спільнота все ж таки прийме рішення і визнає, що була проведена агресія проти держави Україна”, – заявив Воронченко.

 

“У зв’язку з цим і нормами конвенції Монтре, а саме – 19-й пункт, будемо намагатися просити закриття протоки Босфор у Турецькій Республіці для того, щоб росіяни знали, як порушувати норми міжнародного права”, – наголосив командувач ВМС.

Читайте також: Капітан захопленого українського буксира в “суді” Криму сказав, що не розуміє російської та скористався правом на перекладача, – адвокат

Пан Воронченко заявив, що Україна зараз захищає не тільки себе, але й західний світ.

“Російська Федерація намагається встановити і поширити своє домінування в Балтійському морі, в Арктиці, на Середньому та Далекому Сході”, – додав командувач ВМС.

Додатково:

Згідно з конвенцією Монтре від 1936 року, Туреччина контролює протоки з Чорного в Середземне море, зобов’язавшись дотримуватися принципів міжнародного морського права.

Конвенція зберігає за торговими суднами всіх країн свободу проходу через протоку як в мирний, так і у військовий час.

Умови проходу військових кораблів для чорноморських і нечорноморських держав відрізняються, але всі країни мають попереджати про це турецьку владу заздалегідь.

Чорноморські держави можуть проводити через протоки в мирний час свої військові кораблі будь-якого класу. Для військових суден нечорноморських країн є істотні обмеження по класу і тоннажу.