Ви тут:
Суспільство Україна 

У штаті ВІрджинія визнали Голодомор геноцидом, а БІлий Дім відзначив, що Голодомор був свідомо здійснений проти українців

Штат Вірджинія став 18-м штатом, який приєднався до вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду

Про це повідомило посольство України в США у Facebook, пише Еспресо.

“Радянський лідер Йосип Сталін та його тоталітарний режим вчинили акт геноциду шляхом штучного створення голоду через вилучення землі, зерна та тварин у українського народу”, – йдеться у прокламації, виданій губернатором штату Вірджинія Ральфом Нортамом.

Крім того, 7 листопада Білий дім зробив заяву, відзначивши Голодомор як свідомо здійснений проти українців. 

“З часу більшовицької революції в Росії 1917 року ми стали свідками наслідків тиранічної комуністичної ідеології – страждань, репресій і смертей. Комунізм призводить до винищення свободи віросповідання, приватної власності, свободи слова і, що дуже часто, життя”, – зазначається у повідомленні. 

У заяві йдеться, що жертви цих та багатьох інших звірств є свідченням незаперечного факту, що комунізм і прагнення до нього завжди будуть руйнівними для людського духу і процвітання людства.

“Ці жахи включали в себе те, що українців навмисно морили голодом під час Голодомору, росіяни зникали під час Великого терору, камбоджійці гинули на “полях смерті”, а в берлінців стріляли, коли вони намагались втекти на свободу”, – зазначено у заяві.