Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У річку Сула на Полтавщині випустили понад 4,5 тонни риби

В Оржицькому районі, поблизу села Тарасівка, провели зарибнення річки Сула. Зокрема, у водойму випустили 185 тис. штук риби: коропа, товстолоба та білого амура.

З цього приводу голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, що для того, аби риба прижилася необхідно контролювати достатній рівень води у річці та чистоту її русла.

«Ми з обласного бюджету надалі дотримуватимемось стратегії, щоб за рахунок коштів екологічного фонду розчищати не якісь окремі ділянки по 100-20 метрів. Треба брати ціле русло річки, наприклад, Сули, і розчистити її та шлюзувати, щоб рівень води піднявся. Це якраз позитивно вплине на те, щоб риба, яку ми сьогодні запускаємо в річку, примножувалася», – сказав Олександр Біленький.

 

«Сулу ми зариблюємо за державні кошти вперше. Це завдяки роботі депутатської групи, зокрема, народного депутата Костянтина Іщейкіна. За його підтримки було відновлено роботу херсонського підприємства «Експериментальний завод з розведення частикових риб». На ньому виростили зарибок, який і привезли на Полтавщину з м. Гола Пристань», – розповіла начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Вона також додала, що у Сулу випустили понад 4,5 тонни зарибку. А це 185 тис. штук. Щодо видів риб, то це короп, товстолоб та білий амур.

«У Полтавській області всім у першу чергу «болить» Сула. Два роки тому ми всі пам’ятаємо жахливу катастрофу, яка була націй річці. На жаль, ми починаємо цінувати, лише коли втрачаємо. Тоді били на сполох рибалки, просили зарадити місцеві жителі. Але мав пройти час. Скільки тоді загинуло риби – важко оцінити. Це вимірювалося десятками тонн. Плюс цвітіння води, зарослі комишу та не зовсім задовільна робота шлюзів: рівень води не контролюється належним чином», – зауважив народний депутат Костянтин Іщейкін.

До речі, за прогнозами спеціалістів, відсоток риби, яка ймовірно приживеться у водах Сули та надалі даватиме потомство, становить близько 40%.

Довідка. У липні 2016 року в річці Сула загинуло близько 10 тонн риби. На Полтавщині риба отруїлася в Чорнухинському, Лохвицькому, Лубенському і Семенівському районах. Великі зливи наприкінці червня і на початку липня змили з відстійників Роменського водоканалу стічні води. А сильна спека випалила кисень у річці. Спливали щуки, коропи, лящі. Течією їх несло на Полтавщину.