Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У полтавському педуніверситеті писали Всеукраїнський радіодиктант: долучився і ректор (ФОТО)

У Полтавському національному педагогічному університету імені В.Г.Короленка на факультеті філології та журналістики традиційно долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який в Україні проводять уже 18-й раз.

Слухати і писати диктант можна, увімкнувши Українське радіо чи телеканал UA: Перший. Диктує, як завжди, доцент Київського національного університету імені Б.Грінченка Олександр Авраменко. Назва цьогорічного диктанту – «Крила України».

Студентка 6-го курсу Анастасія Харченко пише Всеукраїнські диктанти протягом всього навчання.

«Для мене це вже традиція, тому долучаюсь до диктанту кожного року. Загалом, такі диктанти не дуже складні, але є свої нюанси кожного разу. Всеукраїнський диктант сам по собі не може бути простим», – говорить вона.

А от студентка 2-го курсу Марина Тихоненко писала диктант вперше.

«Саме цей радіодиктант присвячений 100-річчю історико-філологічному факультету, який нещодавно відзначали. Готувалась до диктанту, повторювала деякі правила. Це чудово, коли студенти мають можливість написати диктант і послухати пряму трансляцію Авраменка».

Цьогоріч до викладачів і студентів філфаку писати диктант долучились і студенти історичного та фізико-математичного факультетів. Приєднався до них і ректор університету Микола Степаненко.

«На превеликий жаль, українське слово на сьогодні ще неповноцінно забуяло в усіх царинах буття. Воно потребує захисту, підтримки. І особливо з боку молоді. І клич, який сьогодні лунає, що українською говорити класно, по-українськи мовити модно, йде від молоді», – зазначив Микола Степаненко.

Як виявилося, диктант був нескладним. Його особливості і на що варто було звертати увагу під час написання прокоментувала доцент кафедри української мови Тетяна Ніколашина.

«Передусім було зосереджено увагу на пунктуацію, були вставні слова, відокремлена обставина виражена дієприслівниковим зворотом, складнопідрядне речення з кількома підрядними. Зверталась увага на написання частки “не” з дієсловом, прикметником, була частка “неначебто”. На мою думку, диктант нескладний. У тексті згадувалось ім’я скульптора Івана Кавалерідзе, який у Полтаві створив пам’ятник Тарасу Шевченку».

Українське радіо інформує, що усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ-1, 01001 із позначкою “Радіодиктант” (лист має бути надісланий цього ж дня або 10 листопада). Слід відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки. Комісія приймає також диктанти, написані шрифтом Брайля. А 11 листопада текст радіодиктанту можна буде звірити самостійно – його оприлюднять на сайті “Українського радіо”.