Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського вшанували пам’ять засновника нової української літератури

10 листопада 2018 року виповнилося 180 років з дня смерті видатного українського поета-класика І.П.Котляревського. З нагоди цієї події до пам’ятника на могилі поета поклали квіти, повідомили в Управлінні культури Полтавського міськвиконкому.

Іван Котляревський жив самотньо, родини не мав. Вийшовши у відставку на поч. 1835 р., письменник обмежив cспілкування, зустрічався із небагатьма близькими приятелями. Заздалегідь склав духівницю (заповіт), роздав своє майно друзям.

10 листопада 1838 р. о 2 год.35 хв. пополудні Котляревського не стало. Його біограф Степан Стеблін-Камінський у щоденнику записав: «Он умер в памяти, но без слов, ибо за три дня не мог уже почти говорить… За неделю он приобщился Святых Таин».

Наступного дня у вечорі тіло покійного перенесли до Успенського собору, а 12 листопада у церкві відправили урочисту панахиду. Поховали поета у південному кутку міського кладовища, на місці, яке він сам визначив, поблизу дороги на Кобеляки.

Запрошені на вшанування Дня пам’яті поета зібрались у Святоуспенському соборі, парафіянином якого був Іван Котляревський. Була відслужена урочиста панахида.

Після неї працівники музею запросили присутніх до меморіальної садиби І.П.Котляревського.

Із словом на вшанування пам’яті поета виступили провідний науковий співробітник Стороха Є.В., ст. науковий співробітник Скриль В.І, науковий співробітник Лобінцева Л.М., ветеран-краєзнавець Дорошенко М.М. та ін.

Тих, хто завітав цього дня до музею-садиби, частували поминальним пирогом та чаєм. За дружньою розмовою пригадували епізоди життя письменника, його настанови-заповіти нащадкам, особливі риси його вдачі, милосердя, доброзичливість та доброчинність.