Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській міськраді пояснили чому не продовжують договір оренди КП “Полтавафарм”

16 листопада у Полтавській міській раді відбулася робоча нарада керівництва міста та очільника комунального підприємства «Полтавафарм». В ході зустрічі сторони обговорили питання співпраці Полтави та підприємства, а також перспективи подальшої роботи.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та перший заступник міського голови Андрій Лямін зустрілися з виконуючим обов’язки директора КП «Полтавафарм» Борисом Пономарьовим, аби обговорити ситуацію, що склалася навколо окремих підрозділів підприємства та їхньої подальшої роботи, повідомили у Полтавській міськраді.

За словами Олександра Шамоти, неприпустимо допускати маніпуляції інформацією та вводити в оману мешканців Полтави щодо реального стану речей.

– Окремі активісти почали поширювати недостовірну інформацію щодо ситуації навколо «Полтавафарму», начебто місто припиняє співпрацю з комунальним підприємством та виганяє аптечні пункти, розміщені в приміщеннях міських лікарень. Ця інформація не відповідає дійсності. Насправді суть у тому, що з 1 січня 2019 року, згідно зі змінами до чинного законодавства, лікарні стають відокремленими одиницями і ведуть власне господарство. Тому ми були змушені розіслати всім підприємствам, які орендують приміщення в медзакладах міста, інформацію, що з 31 грудня цього року місто не може продовжити договори про аренду. З першого дня наступного року такі договори вони мають укладати безпосередньо з лікарнями. Це стосується всіх. Єдина умова, яка хвилює мене, як виконуючого обов’язки голови міста – наповнення бюджету. Підприємство повинно мати полтавську реєстрацію і сплачувати податки, адже користується інфраструктурою міста, – пояснив Олександр Шамота.

Його слова підтвердив і перший заступник міського голови Андрій Лямін. Говорить, міськвиконком більше не може заключати договори про аренду лікарняних приміщень. Це продиктовано новим законом:

– Лікарні отримують новий статус. Тепер це самостійні комунальні підприємства, з власною бухгалтерією, юридичними відділами тощо. Тому тільки вони мають право на ведення такої господарської діяльності. Кожен атечний кіоск: державний, приватний, комунальний, кожен підприємець, який веде торгівлю чи надає послуги на території лікарень отримав від нас попередження про непродовження договору оренди. Але це суто технічний момент. Просто відтепер вони мають перезаключити їх безпосередньо з власником приміщення.

Тимчасовий очільник «Полтавафарму» закликав не впадати в паніку та не маніпулювати інформацією. Говорить, все йде за планом і підприємство готове виконати всі умови для подальшої діяльності.

– Ми готові до співпраці в новому форматі і переконані, що жодних підводних каменів не буде. Ми готові виконати умови щодо сплати податків у міський бюджет та продовжити співпрацю з міськими лікарнями. Перспектив чи причин для закриття об’єктів не має. Працюємо в штатному режимі, – пояснив Борис Пономарьов.