Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві й Кременчуці відзначили День спільних дій в інтересах дітей

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Через 20 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято та відкрито для підписання, ратифікації та приєднання Конвенцію ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. ЇЇ називають «Велика хартія вільностей для дітей» або світовою конституцією прав дитини.

Конвенція про права дитини отримала найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини, її ратифікували 195 країн світу. Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав людини, що мають стосунок до дітей – громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав. Вона базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації.

Ратифікувавши в 1991 році Конвенцію ООН про права дитини, Україна не тільки поклала на себе зобов’язання щодо захисту прав дітей, але й визнала свою відповідальність перед світовим співтовариством щодо забезпечення на своїй території всіх положень цього документа, підтвердила свій курс на підтримку загальнолюдських цінностей та розбудову демократичної держави.

З 20 листопада 2003 року в Україні щороку відзначається День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Вже традиційно з нагоди свята серед вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації дітей міста Полтави та Кременчука проведено заходи, спрямовані на ознайомлення дітей з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій та попередження про відповідальність, яку вони несуть при порушенні законів України.

Зокрема, в комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради було проведено виховний захід «Правовий компас». Під час святкового заходу діти розкрили свої таланти та творчі здібності, взяли участь у різних конкурсах із правової тематики та отримали в подарунок цікаві інтерактивні ігри від служби у справах дітей облдержадміністрації.

В Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради також відбувся тематичний святковий захід «У центрі Всесвіту – дитина!». Діти переглянули відеоролик «Щасливе дитинство», взяли участь у танцювально-розважальній програмі, пограли у веселі ігри й отримали подарунки від місцевої влади.

Конвенцією визнано, що дитині для повного гармонійного розвитку необхідно зростати в атмосфері щастя, любові та розуміння. Дитина має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві в мирі, гідності, терпимості, свободі, рівності та солідарності.

Служба у справах дітей облдержадміністрації