Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відзначили День Гідності та Свободи (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Цьогоріч це уже п’ята річниця. Свято встановлено на честь початку двох доленосних подій в українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції українців у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Полтавщина виявила солідарність з киянами: протягом листопада 2013-го – лютого 2014 року, у рамках Євромайдану відбувалися протестні акції. Зокрема, в Полтаві мітинги традиційно відбувалися на площі біля Полтавської ОДА о 17:00 або о 17:30, збиралися недільні віче о 12:00.

Сьогодні на площі перед Полтавською ОДА, аби вшанувати подвиг усіх борців за свободу нашої держави, зібралися учасники революційних подій, представники влади, волонтери, родини загиблих майданівців та атовців, небайдужі містяни.

Пам’ять загиблих за незалежність України вшанували хвилиною мовчання. А до меморіальних знаків Героям Небесної Сотні та полеглим учасникам АТО поклали квіти.