Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся спецпоказ фільму “Гірчиця в садах” та зустріч із режисером в рамках фестивалю Docudays UA

За сприяння Управління у справах сімї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA полтавські студенти мали змогу переглянути документальну стрічки «Гірчиця в садах» і зустрітися з її режисером Пьотром Армяновским. Про це повідомив регіональний представник фестивалю – Полтавська філія Суспільної служби України.

“Мене цікавило, як це повертатися додому. У цьому фільмі я був спостерігачем за тим, як хтось повертається до власного дому, дому де промайнуло дитинство… Дім у селі Новотроїцькому, де промайнуло дитинство головної героїні, як і гірчиця, що росте у саду у цій стрічці виступає, ще і як поетичний образ, – зазначив перед початком показу Пьотр Армяновский, сам родом із Донеччини.

Знаково, що кілька років тому у Полтаві і саме у цьому залі вперше глядачі побачили документальну виставу “Злато місто”. Документальну виставу побудовано виключно на інтерв’ю мешканців Полтави а також переселенців. В цьому одна з ключових відмінностей документальної драми від класичного театру – драматург не додає жодного слова від себе. Форма такої собі сповіді, інтерв’ю чи відкритого щоденникового запису для полтавського глядача виявилася новою. Тоді на виставі була присутня героїня фільму – цього ж разу вона промовляла з екрану.

Ця стрічка заряджена вдумливою ​​авторською рефлексією, адже суто особиста, інтимна сімейна історія Олени (так зовуть героїню фільму) є трампліном до детальних роздумів про руйнування колись звичного, можливо, навіть занадто усталеного світу, в який війна увірвалася (для таких людей, як Олена) дійсно раптово. Прикметно, що ключовий образ фільму – будинок. Будинок, який існує в буквальному на стику між війною і миром, минулим і сьогоденням. І будинок цей знятий режисером з увагою до деталей, які дають вичерпну характеристику про героїню.

Обговорення пройшло жваво, студенти цікавилися, як процесом зйомки, так і ставленням режисера до суспільно важливих тем.