Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві розповіли про онлайн-курс, що стосується протидії торгівлі людьми (ФОТО, ВІДЕО)

Міністерство соціальної політики спільно з Міжнародною організацією з міграції розробило онлайн-курс «Протидія торгівлі людьми», рекомендований держустановам та неурядовим організаціям для навчання у роботі з протидії торгівлі людьми.

Сам курс був презентований у Києві 20 листопада.

«Ми не можемо всіх охопити семінарами, тренінгами. Кожен держслужбовець або член громадської організації, який дотичний до роботи із сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах, повинен знати, як допомогти людині в ситуації, пов’язаній з торгівлею людьми. Переглянувши його, можна знайти відповіді на свої питання. Цей курс покликаний зробити більш освіченими тих людей, які працюють з клієнтами, сім’ями, дітьми, щоб вони могли вчасно виявити і підсказати про те, що людина може отримати статус потерпілої від торгівлі людьми», – зазначила заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко.

За даними Міжнародної організації з міграції, Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України — 65% випадків у 2018 році. На другому місці — країни-члени Європейського Союзу, звідки повернулися 23,4% постраждалих осіб.

«На жаль, Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих. З 2000 року близько 15 тисяч осіб отримали допомогу як особи, які постраждали від торгівлі людьми. Але це лише 10-15% від усієї кількості постраждалих осіб. Люди не звертаються, не завжди розуміють, знають. Є таке явище, як трудова міграція. І близько 5% з усіх, які їдуть працювати за кордон або в інші міста України, можуть потрапити у ситуацію торгівлі людьми», – коментує проблему програмний спеціаліст БО «Світло надії» Світлана Большева.

На Полтавщині цього року було зафіксовано 2 випадки торгівлі людьми.

«Цьогоріч ми зареєстрували 2 факти торгівлі людьми. За одним випадком досудове розслідування закінчено. Це факт сексуальної експлуатації. Минулого року також було зареєстровано 2 факти, пов’язані з подібною проблемою. Ці злочини латентні, особи самі не звертаються до поліції», – зазначила старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ НП у Полтавській області Тетяна Іщенко.

За словами фахівців, у ситуацію з торгівлею людьми може потрапити будь-хто, незалежно від віку, статі чи соціального положення. Найбільше випадків трапляються під час трудової експлуатації — 90% усіх постраждалих, з них 10% відбувається в Україні.