Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві розглядають пропозиції щодо придбання техніки для прибирання міста

Благоустрій Полтави, її затишок та комфорт, чистота вулиць та вуличок, парків і скверів, озеленення – одне з пріоритетних завдань міської влади. Саме благоустрій міста є його візитівкою. Тож, при плануванні бюджету на 2019 рік значної уваги буде приділено галузі житлово-комунального господарства.

У місті вже розглядає можливості оновлення автопарків комунальних підприємств, адже саме застаріла спецтехніка, відсутність достатньої її кількості часто є однією з тих причин, які перешкоджають нормальній роботі, повідомляють у міській раді.

31 жовтня у Петровському парку відбулась презентація спецтехніки німецької фірми. Це підмітально-прибиральна машина. Вона призначена для цілорічної експлуатації, компактна, підходить для доріг, вологого прибирання, зимового обслуговування, обслуговування зелених зон тощо.

Оглянув техніку та випробував в дії її функціональні можливості секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота:

– Розвиток комунальних підприємств – це одне з головних завдань влади міста. На підприємствах повинна бути техніка, яка прибирає вулиці, парки, сміттєві баки та контейнерні майданчики, миє пам’ятники та пам’ятні знаки, лавки. Саме тому ми запросили фірму «Керхер», яка продемонструвала можливості своїх спецмашин. Ми маємо бачити техніку в дії, а не в каталогах, на спеціальних виставках, стендах. Таким чином ми маємо чітку оцінку усієї техніки, яка приходить в місто.

Оглянули машину представники депутатського корпусу Полтавської міської ради Андрій Матковський, Дмитро Сенчакович, Тарас Синяговський, які також поспілкувались з присутніми фахівцями фірми та одні з тих, кому у майбутньому працювати з тією чи тією новою технікою – виконучий обов’язки директора Комунального підприємства «Декоративні культури», депутат міської ради Сергій Луценко.

Під час апаратної наради у міськвиконкомі 22 жовтня депутат міської ради Дмитро Сенчакович звернувся до секретаря міської ради Олександра Шамоти з проханням сприяти у вирішенні питання щодо очищення тимчасового арт-об’єкту меморіального значення пам’яті Героям Небесної Сотні, а саме – відновлення до стану чистого граніту. Така спецтехніка також має бути в арсеналі житлово-комунального господарства міста. Тож, принагідно, 31 жовтня, випробували й іншу машину вищезазначеної фірми, яка має функціональні можливості здійснювати очищення такого рівня. Активісти ГО «SavePoltava», які опікуються цим арт-об’єктом, зауважили, що вдалося добитися того, чого прагнули.

Пропозиції щодо придбання техніки міська влада вивчатиме, аби обрати такі варіанти, які забезпечать чистоту міста не в окремі сезони, а будуть багатофункціональними за своїм призначенням.