Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу портретів кобзарів Опанаса Сластьона

У Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відбулася презентація книги «Портрети українських кобзарів Опанаса Сластьона”, що цьогоріч вийшла друком у Харкові.

Заступник директора з наукової роботи музею Володимир Мокляк представив учасникам зустрічі упорядника видання – кандидата філософських наук, харків’янина Олександра Савчука та автора передмови до книги – мистецтвознавця Віталія Ханка.

Це вже не перша презентація видань мистецтвознавчого спрямування, з якими знайомить полтавців О. Савчук. Нинішнє ж – особливе, бо, на думку упорядника, воно «двічі полтавське». Адже книга представляє графічні портрети кобзарів переважно полтавського походження, створені вправною рукою видатного мистця-етнографа, пов’язаного з полтавським краєм Опанаса Сластьона. Робота над зображеннями охоплює значний період у житті майстра ( 1875 – 1928 роки); дає уявлення не лише про особистісні риси народних співців, але і про історико-етнографічний контекст кобзарства.

Про мистецтвознавчі аспекти видання розповів присутнім Віталій Ханко. Поява чудових графічних портретів, представлених у книзі – результат копіткої пошукової праці. Зібрати створені Сластьоном зображення вдалося завдяки вивченню матеріалів, що зберігаються в Інституті рукописів Національної науково-універсальної бібліотеки ім. В. Вернадського. Тепер вони доступні широкому загалу читачів. Один із примірників книги Олександр Савчук передав до бібліотеки Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.