Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві представники системи БПД та місцевих територіальних громад об’єднали зусилля задля створення інституту незалежного провайдера безоплатної правової допомоги у регіоні

13 листопада  відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Асоціацією «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування», Полтавською державною аграрною академією (науковий супровід); Пирятинською міською об’єднаною територіальною громадою, Білоцерківською сільською об’єднаною територіальною громадою, Терешківською сільською об’єднаною територіальною громадою, Щербанівською сільською об’єднаною територіальною громадою, Мачухівською сільською об’єднаною територіальною громадою.

«Полтавщина стане одним із регіонів, який долучиться до впровадження пілотного проекту з утворення незалежних провайдерів безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад. Це черговий крок назустріч об’єднаним територіальним громадам, що сприятиме отриманню мешканцями віддалених сіл фахової правової допомоги», – зазначив Народний депутат України, радник Міністра юстиції України Ігор Алексєєв.

Підписанти об’єднали свої зусилля на проведення спільної роботи щодо правопросвітництва (підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення громади); надання правової інформації, консультацій, роз’яснень з правових питань; забезпечення складання заяв, скарг та інших документів правового характеру; сприяння в доступі особи до безоплатної вторинної правової допомоги (прийняття звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги і направлення їх до бюро правової допомоги), що в своєю чергу стане ще одним із кроків назустріч територіальним громадам та сприятиме отриманню мешканцями віддалених сіл, селищ, фахової правової допомоги та правової інформації.

«Незалежний провайдер безоплатної правової допомоги – це установа, яка утворюється за рішенням відповідної місцевої ради, з урахуванням потреб територіальної громади відповідної адміністративно-територіальної одиниці для надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам та сприяння в забезпеченні доступу особи до безоплатної вторинної правової допомоги», – повідомив директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

За словами керівника системи БПД області основними способами утворення незалежних провайдерів безоплатної правової допомоги є: введення додаткових штатних одиниць в структуру центру надання адміністративних послуг, які будуть виконувати функції надання безоплатної первинної правової допомоги; наділення повноваженнями незалежного провайдера відділи (сектори) юридичного забезпечення діяльності об’єднаної територіальної громади;- утворення комунального підприємства окремої об’єднаної територіальної громади; створення громадської організації, яка буде спів фінансуватися органом місцевого самоврядування та приватними організаціями; у рамках міжмуніципальної співпраці створення спільної структури незалежного провайдера безоплатної правової допомоги працівники якої обслуговували б населення декількох об’єднаних територіальних громад; інші способи незаборонені законодавством України.

«Укладення Меморандуму про співпрацю стане ще одним із прикладів ефективної та злагодженої співпраці працівників системи безоплатної правової допомоги та органів місцевого самоврядування для того, щоб у кожному куточку нашої області жителі громад могли бути забезпечені якісними правовими послугами», – додав голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел. (0532) 50-27-22.

Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479/.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні