Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві потенційно успішних працівників стало більше

30 жовтня в Полтавському обласному молодіжному центрі випускники «Школи успішного працівника-2018» отримали сертифікати про проходження навчання в рамках проекту. Вже другий рік поспіль курує «ШУП» Анна Півень – начальниця відділу ОМЦ з працевлаштування та зайнятості молоді у вільний від навчання час. Сам же проект ініційований в 2011 році Анатолієм Безпалюком, на той рік начальником молодіжного центру, а на сьогодні проектним радником в полтавському представництві німецького товариства «GIZ» («Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbei»).

Протягом 4-ох тижнів учасники «Школи» мали змогу отримати неформальні знання щодо мотивації, принципів кар’єрного росту, HR-менеджменту, організації робочого процесу та простору, тайм-менеджменту, правил написання резюме, самопрезентації в співбесіді з роботодавцем. Молоді люди також інтерактивно відпрацьовували навички, необхідні для успішного позиціонування себе на ринку праці.

Тренерами в проекті виступили HR-менеджери компаній «ОККО», «Алло», «Нова пошта», «Сьогодні Аврора» та Полтавського ОМЦ.

Так, виконуюча обов’язки директора ОМЦ Світлана Громцева разом з учасниками «ШУП» аналізувала сучасні можливості для молоді, зокрема міжнародні обміни, подорожі, неформальну освіту. Це, на її думку, допомагає пізнати себе, зрозуміти свої сильні й слабкі сторони. Тренерка також застерегла молодь від участі жертв торгівлі людьми, нагадала правила безпеки.

Віталій Жигура, корпоративний тренер мережі магазинів «Сьогодні Аврора», керівник навчального центру, акцентував увагу слухачів на важливості власного досвіду на шляху до успіху: «Власні помилки цінніші за чужі правильні відповіді».

Під час екскурсії до полтавського офісу мережі учасники мали нагоду активностей у навчальній грі «Мій успішний бізнес», під час якої за 4 етапи тривалістю 2 години команди проживають цілій рік життя своїх магазинів й намагаються вийти в «плюс».

Керівниця проектів та програм фонду «Професійний розвиток Харкова» Марина Ладиженська познайомила слухачів школи з тенденціями ринку праці України та перспективами на майбутнє.

Кравченко Вікторія, провідна фахівчиня департаменту підбору та адаптації персоналу компанії «Нова пошта», поділилася з учасниками лайфхаками написання резюме, звернула увагу на важливість дотримання дрескоду, манеру спілкування з роботодавцем, зворотній зв’язок після співбесіди та ТОП-10 компетенцій майбутнього.

Бізнес-тренерка з розвитку та навчання співробітників компанії «Алло» Яна Яковенко розповідала на прикладах про те, як правильно себе презентувати перед роботодавцями: важливість першого враження, тривалість візуального контакту, необхідність виокремлювати важливі слова за допомогою інтонації, положення тіла, доречні жести.

Наталія Юнг, експертка з підбору кадрів в компанії «ОККО» також роз’яснювала особливості проходження співбесіди.

Всі тренери свій час та знання надавали учасникам проекту безкоштовно.

Керівниця «ШУП» Анна Півень зазначила, що й для неї ці тренінги актуальні, оскільки життя рухається, особливості ринку праці оновлюються. Випускники, окрім сертифікатів, отримали реальні запрошення від потенційних роботодавців.

Тетяна Сушко