Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві Патріарх Філарет очолив Божественну літургію з нагоди Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського

28 листопада у Полтаві перебував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Маючи 89-років, він очолив Божественну літургію з нагоди Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського, уродженця і покровителя Полтави, у Свято-Успенському кафедральному соборі.

Увечері Патріарх Філарет взяв участь в урочистій академії в Полтавському обласному музично-драматичному театрі ім. Гоголя, присвяченій постаті преп. Паїсія та поспілкувався з журналістами.

Усіх цікавили питання, пов’язані з отриманням Томосу про автокефалію, зокрема, що зміниться для простих парафіян?

“Нічого не зміниться. Як ходили до церкви, так і будете ходити. Але для Церкви Томос має велике значення. Він дає право на існування Української церкви як незалежної, і вона увійде в сім’ю православних церков. Це по-перше. Друге — це покладе процес об’єднанню всього українського православ’я в єдину Українську Православну Церкву, яка і зараз захищає Україну, і далі буде захищати, і матиме 30 млн вірних. А яке це значення має для держави? В Україні не буде сили духовної, яка підтримуватиме агресора”.

“Як відбуватиметься передання храмів? Ніхто нічого нікому не буде передавати. А хто буде приєднуватися до Української Церкви, приєднуватимуться разом з храмом. А хто не захоче — матиме всі права, свободи релігійні, як і раніше, але вже змушений буде називатися, що ця парафія належить до РПЦ в Україні. Тож кожен буде обирати для себе, куди він хоче належати. Силою ніхто змушувати не буде”.

Читайте також: 28 листопада – день пам’яті уродженця Полтави, преподобного Паїсія Величковського

На питання, чи має намір приєднатися до Єдиної Української церкви очільник УПЦ МП в Полтаві, Філарет відповів, що йому про це невідомо.

“Якщо перейде — добре, не перейде — після нього перейдуть наступники”, – прокоментував він.

Патріарх також повідомив, що всі архієреї УАПЦ підписали звернення про надання Томосу про автокефалію.

Також журналісти поцікавилися, чи претендує Філарет очолювати майбутню єдину Українську Церкву.

“Я залишаюсь Патріархом аж до смерті. Але також буде обраний і предстоятель”, – відповів Святійший.