Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили питання громадського порядку та взаємодії громадських формувань з поліцією

9 листопада відбулася робоча нарада з правоохоронними органами та громадськими формуваннями з питань охорони правопорядку, яку провів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Іван Сватенко.

Під час наради обговорили питання, які стосуються діяльності громадських формувань та їх взаємодії з правоохоронними органами, повідомляють у міській раді.

Заступник міського голови Іван Сватенко наголосив, що питання охорони громадського порядку нині дуже актуальне та потребує координації дій усіх причетних структур:

– У місті багато випадків крадіжок каналізаційних люків, зливових решіток, елементів електричної мережі, вже не говорячи про таку проблему як розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях. Тому сьогодні ми маємо обговорити питання взаємодії та співпраці, аби наше місто було безпечним та комфортним для його мешканців та туристів.

 

Питання функціювання громадських формувань дуже близьке для депутата міської ради Дмитра Лаптєва. Адже він є очільником одного з них. Під час засідання він виступив з пропозицією виплачувати членам громадських формувань премії за кількість пройдених патрулів:

– Нині у місті діє програма, відповідно до якої громадским формуванням виплачуються заохочення. З міського бюджету на це спрямовано близько мільйона гривень. Я пропоную замість заохочень виплачувати премії за підсумками роботи, аби люди знали, що їхня робота не даремна і аби кошти виплачувалися дійсно тоді, коли є результати.

Окрім того, депутат висловив пропозицію передати приміщення опорних пунктів, які знаходяться в будівлях комунальної власності, для закладів позашкільної освіти, оскільки в багатьох з них немає потреби. У випадку, якщо громадське формування доведе, що потребує приміщення для збереження свого облданання, і що формування дійсно діє, такі приміщення залишати в користуванні громадських формувань.

Обговорили під час наради і питання взаємодії поліції та громадських формувань. Депутат міської ради Сергій Луценко зауважив, що це питання є болючим та таким, що потребує негайного вирішення:

– Слабка взаємодія з правоохоронними органами – це дійсно проблема. Коли я об’їжджаю опорні пункти, я завжди запитую, чи знають учасники громадських формувань дільничного. Мені відповідають «так!, але ми його ніколи не бачили».

Саме така взаємодія у нас на практиці. Але так не має бути. Забезпечення громадського порядку – це одне з найголовніших завдань правоохоронних органів, а громадські формування – це неабияка допомога в цьому питанні. Тому, потрібно об’єднувати зусилля та працювати на благо громади.