Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді нагороду Полтавської обласної ради отримала матір загиблого в АТО захисника України

18 листопада міський голова Миргорода Сергій Соломаха  передав відзнаку Полтавської обласної ради – нагрудний знак “За вірність народу України» І ступеня, матері загиблого в зоні АТО миргородеця  Олександря Зубченко. Очільник міста подякував за виховання патріота та висловив щирі співчуття. ґДепутат Полтавської обласної ради Костянтин Кірпосенко та голова Відокремленого підрозділу громадської організації “Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій” в м. Миргороді Сергій Бакало також висловили слова підтримки та співчуття матері свого земляка-Героя. А потім вшанували його світлу пам’ять, відвідавши могилу.

Як повідомили у Миргородській міській раді, Олександр Зубченко із березня 2017 року служив в українській добровольчій армії. 10 грудня  2017 року  Олександр загинув  під час мінометного обстрілу с.Мар’їнка. 13 грудня Олександра Зубченка поховали  на Алеї Героїв у Миргороді. Рішенням 37–й сесії Миргородської міської ради йому надано звання „Почесний громадянин міста Миргорода” (посмертно). За зразкове виконання військового і громадянського обов’язку, мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, занесений до Книги Пошани Полтавської обласної ради.

За словами Костянтина Кірпосенка, почесну нагороду “За вірність народу України» було започатковано Полтавською обласною радою з метою відзначення героїзму, мужності та відваги військовослужбовців і волонтерів у справі захисту територіальної цілісності України в зоні проведення антитерористичної операції.

Даною відзнакою нагороджують військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, бійців добровольчих батальйонів, військовослужбовців інших утворень відповідно до законів України, військових формувань, які захищали (захищають) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали чи беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо у місцях антитерористичної операції у період її проведення, виявили героїзм, мужність і відвагу, високий патріотизм, дисциплінованість, вірність військовій присязі при виконанні військового обов’язку досягли високих показників у бойовій і професійній підготовці, успішно керують підлеглими, зразково виконують інші обов’язки військової чи правоохоронної служби.

Також нагороджені будуть і волонтери, які роблять вагомий внесок у підтримку Збройних Сил України, правоохоронних органів, добровольчих батальйонів, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за благодійну та громадську діяльність, спрямовану на захист державних інтересів України.