Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці затвердять «Правила користування міським електричним та автомобільним пасажирським транспортом»

Ці правила викладені в проекті регуляторного акту, який було повторно розглянуто на засіданні робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Документ розроблено та запропоновано до затвердження з метою врегулювання послуг із перевезень міським пасажирським транспортом загального користування, підвищення якості та ефективності надання таких послуг.

Як повідомили у Кременчуцькій міськраді, він регламентуватиме діяльність як власне автотранспортних підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів, так і поведінку пасажирів. На даний час проект регуляторного акту пройшов аналіз в Антимонопольному комітеті, зауважень із боку цієї служби не надійшло. Отже, після процедури оприлюднення «Правила користування міським електричним та автомобільним пасажирським транспортом» будуть затверджені на засіданні виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Варто нагадати, що документом окремо визначено правила перевезення багажу та в якому випадку за нього має сплачувати пасажир. Зокрема, багажем вважатимуться речі, упаковані для перевезення, предмети, або інші матеріальні цінності, які перевозяться пасажиром та становлять розмір більше як 60 х 40 х 20 см або вагою понад 30 кг, а також довгомірні предмети завдовжки більше 150 см та діаметром понад 10 см. Право на перевезення у транспортних засобах перевізника багажу дає окремий квиток. Перевезення багажу складає повну вартість разової поїздки та не залежить від наявності у пасажира будь-якої пільги на проїзд. Якщо пасажир має право на пільгове перевезення, то для перевезення багажу він зобов’язаний сплатити його вартість працівнику перевізника та отримати квиток. Не вважається багажем та не потребує оплати, перевезення пасажиром: одної пари лиж, велосипеда, що складається, дитячої коляски, крісла для пересування осіб з інвалідністю, а також перевезення у клітках дрібних звірів і птахів, собак у намордниках за наявності повідка та котів з пред’явленням відповідних документів на них.

Інше правило, яке було запропоноване розробником для затвердження, стосується музики в салоні транспортного засобу. Проектом регуляторного акту передбачена заборона вмикання радіоприймачів і авто магнітол. Окрім того, в документі зазначено, що під час руху водієві не дозволяється користуватися мобільним телефоном. Обмеження не стосується підтримання зв’язку із диспетчером, оператором екстрених служб. Водночас водієві заборонятиметься вести розмови з пасажирами, їсти, пити, палити , вчиняти інші дії, що знижують увагу під час руху.

У проекті регуляторного акту також прописана заборона щодо перевезення зброї в міському пасажирському транспорті, а саме, йдеться про те, що перевозити зброю (крім особливих випадків – перевезення службової зброї), вибухові, отруйні, смердючі, інфекційні, радіоактивні речовини, спирт, бензин, газ, ацетон та інші вогненебезпечні, легкозаймисті, самозаймисті речовини, а також ручну поклажу, що може забруднити салон чи верхній одяг пасажирів.