Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці відбувся мітинг до Дня пам’яті жертв голодоморів (ФОТО)

Сьогодні, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, жителі Кременчука зібралися біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору», щоб вшанувати пам’ять мільйонів людей, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного  тоталітарним режимом у 1932-1933 роках.

Участь у мітингу-реквіємі взяли керівники міста на чолі з міський головою Віталієм Малецьким, працівники виконавчого комітету та депутати Кременчуцької міської ради, представники громадських організацій, учні навчальних закладів міста та небайдужі кременчужани. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

На жаль, страшні обставини злочину та  свідома  заборона ведення  статистки  смертності унеможливлюють встановлення  точної кількості  загиблих  невинних людей і вичерпного  поіменного списку жертв. Перші оцінки кількості загиблих з’явилися ще у 1933 році. Вже тоді називались цифри і 7, і навіть 9 млн загиблих від штучно організованого голоду.  За даними вчених, найбільше постраждали лісостепові регіони України із давніми козацькими традиціями –Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина.  

Панахиду за загиблими  від голоду  відслужив настоятель Свято-Миколаївського Собору Отець Володимир.

Страшне горе не обійшло і наших земляків. Про людську трагедію голодомору у селах  Кременчуцького району розповіли старший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Вікторія Ширай та вчитель історії ліцею № 11 Людмила Дудка.

Трагедії, які випали на долю українського народу, не змогли  зломити його дух і поставити на коліна. У пам’ять про всіх невинно убієнних голодом,  до підніжжя Хреста всі присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих у роки голодоморів людей  та поклали квіти пам’яті.