Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Гребінці показали виставку портретів колишніх жертв нацизму

14 листопада 2018 року, об 11.00, в приміщенні Гребінківського міського будинку культури відбулося урочисте відкриття виставки «…Немов ковток свіжого повітря». Організатором виставки виступила Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».

На виставці представлено портрети колишніх жертв нацизму з України, Білорусі, Росії, які розповідають про свої долі, а також про те, як змінила їхнє життя програма «МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ: ДІАЛОГ», яку з 2009 року фінансує в Україні Німецький фонд «Пам’ять, відповідальність і майбутнє». Організаційним партнером Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» у реалізації програми «Місце зустрічі: діалог» є Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні».

«Головна мета виставки полягає в тому, щоб на знак визнання страждань осіб, переслідуваних нацистським режимом, віддати належне їхнім долям і зробити внесок у поліпшення життєвих умов цих людей», – говорить координатор заходу Олександр Чепур. Привітали учасників виставки керівники міста та району. З вітальним словом виступили: заступник голови Гребінківської районної державної адміністрації Олександр Князєв, заступник міського голови Валерій Волошин, директор територіального центру соціального обслуговування Андрій Гужик.

Захід об’єднав представників різних поколінь, учасниками його стали і колишні жертви націонал – соціалізму та учні місцевої гімназії. Власним поетичним словом надихнула присутніх літераторка Ніни Третяк. А досвідом волонтерської діяльності поділилася голова Спілки жінок трудівниць «За майбутнє дітей України» Раїса Кошель.

Завершилось дійство переглядом експонатів та спілкуванням під час чаювання.

Виставку організували в рамках проекту “Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області”. Проект реалізовується за підтримки Німецького фонду “Память. Відповідальність. Майбутнє.” за програмою «Місце зустрічі: діалог».