Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

У 70-х роках минулого століття у селі Вовчик на Полтавщині заснували аматорську кіностудію “Колос” (ВІДЕО)

Німецько-українська Відеоакадемія DOCemotion у співпраці зі Школою журналістики Українського католицького університету 4-у серію документального серіалу «Мовчазні свідки ХХ століття» присвятили селу Вовчик, що у Лубенському районі на Полтавщині. Саме в цьому населеному пунті у 70-х роках минулого століття засновник Вовчицького народного історико-краєзнавчого музею Іван Саєнко організував аматорську кіностудію “Колос”.

У відеороботі автори показують, як директор і сторож музею вирішили повернути старі плівки, які вже розсипаються, до життя. Тому вперше організовують кінопоказ стрічок Івана Саєнка для місцевих жителів.

“Вікіпедія” інформує, що  з часу існування студія випустила 20 фільмів. Основна тематика — колгоспне село, його розквіт. Це 40-хвилинні стрічки: «Колгоспні будні», «Ніхто не забутий, ніщо не забуто…», «Щасливе дитинство». На конкурс у Києві було представлено роботи «Люби і охороняй свій рідний край», «Олімпійський вогонь на Лубенщині».

Ще до створення кіностудії, в 50-х роках минулого століття житель села Вовчик Кузьменко Григорій «возив кіно», тобто він був водієм кінобудки, яка простувала селами і крутила класичні радянські кінострічки. Так, судячи зі старих фото, що збереглися в сімейних архівах, це були фільми «Молода гвардія», «Тихий Дон» та інші. Загалом Григорій Олександрович мав об’їжджати 12 населених пунктів, але існувала проблема — не кожен той пункт мав клуб. Тому, де не було Будинку культури, там влаштовували імпровізований кінозал у вівчарнях.