Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Тренування омолоджують організм на 30 років

Фізично активні пенсіонери мають м’язи, які майже ідентичні м’язовій масі 25-річних, як показало дослідження вчених з Ball State University в американському штаті Індіана. Вони досліджували організм 28 людей старше 70 років, які впродовж кількох десятків років відвідували спортзал. Учених цікавило, як тривала фізична активність впливає на природні процеси занепаду організму, пов’язані зі старінням. І ось обстеження цих пенсіонерів показало, що їхні серця і м’язи на 30 років молодші, ніж у однолітків, які не практикували фізичні навантаження. Цей приголомшливий доказ відмінностей між біологічним і паспортним віком людини, яка займається спортом, повідомляє zdorovia.com.ua

Найцікавіше полягає в тому, що всі ці пенсіонери не були професійними спортсменами, вони не піддавали себе екстремальним навантаженням і не експериментували з різного роду анаболіками. Люди просто адаптували заняття в спортзалі в свій повсякденний режим дня, зупинивши старіння. У США бум фітнес-залів відзначався в 1970-і роки, і саме з тих пір дані люди почали відвідувати тренування. Вже через деякий час заняття в спортзалі перетворилися для них в свого роду хобі, від якого не так і не змогли відмовитися.

Вчені відшукали ветеранів спортзалів, які відвідували їх протягом майже 50 років, за допомогою соціальних мереж. Потім вони зіставили результати обстеження людей старших 70 і 20-річних молодих людей. Виявилося, що за багатьма ключовими характеристиками їхні організми знаходяться приблизно в одному віці.