Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Стан протидії торгівлі людьми на Полтавщині перевіряє заступник Міністра соцполітики Наталія Федорович

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання моніторингової групи з питань перевірки стану виконання Полтавською облдержадміністрацією Закону України «Про протидію торгівлі людьми». Головувала на ньому заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

“Дуже серйозна проблема порушення прав людини – це торгівля людьми. За оцінками міжнародних організацій, в Україні на роки незалежності є понад 200 тис. постраждали від торгівлі людьми. Український Уряд дуже серйозно реагує на цю проблему. Щодо Полтавщини, то ми позитивно оцінюємо роботу органів соціального захисту населення Полтавської області. Але ми маємо серйозні питання до роботи поліції. Вважаємо, що викриття  злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми на Полтавщині має бути на значно кращому рівні, – на голосила Наталія Федорович.

Цьогоріч, за словами виконавчого директора БО “Світло надії” Романа Дрозда. до їхньої організації звернулося четверо людей, які постраждали внаслідок торгівлі людьми.

“У Полтавській області є випадки торгівлі людьми. Щоб їх унеможливити, необхідно налагодити ефективну співпрацю всіх дотичних до цього структур. На сьогодні більшість випадків, які зафіксовані, це торгівля людьми на території Російської федерації”, – зауважив Роман Дрозд.

У свою чергу заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло додав, що ситуація з торгівлею людьми почастішала також через спрощеність процедури виїзду за кордон.

“Сьогодні питання торгівлі людьми є дуже актуальним ще й тому, що наразі кордони відкриті і кожен може поїхати фактично в будь-яку державу. Але не кожен знає, що робити, потрапивши у подібну ситуацію. За різними  підрахунками, у нас в області, близько 5-7 тис. осіб, які постраждали”, – сказав Олег Пругло.

Він також зауважив, що наразі грань між шахрайством та торгівлею людьми дуже тонка. Тому чітко  визначити кількість постраждалих саме внаслідок торгівлі людьми складно.