Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Спеціалісти перевірили харчування у Кременчуцьких лікарнях та пологовому будинку

У Кременчуці члени тимчасової робочої групи з перевірки організації централізованого харчування в стаціонарних відділеннях комунальних некомерційних медичних підприємств, на чолі  із заступником міського голови Кременчука Ольгою Усановою, перевірили   харчування у  КНМП “Перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського, Кременчуцькому перинатальному центрі (пологовий будинок) та КМП “Лікарня “Придніпровська”.
Як повідомили у Кременчуцькій міськраді, у І міській лікарні та пологовому будинку немає власних харчоблоків, їжа туди доставляється із централізованого харчоблоку, який працює у лікарні відновного лікування ( постачальник фірма «Понтем.юа»), тому перевірялися  лише документи з  організації харчування та безпосередньо процес роздачі їжі у відділеннях цих лікувальних закладів.  Особливих зауважень у членів комісії  не було. Приміщення, де отримують їжу і харчуються хворі, знаходяться у належному санітарному стані, їжа, що видавалася пацієнтам, відповідала тому, що заявлено у меню. Працівники мали санітарні книжки. У пологовому будинку було представлено кілька видів меню, зокрема: для вагітних, породіль та  пацієнтів відділення патології. Їжа виглядала апетитно і була приємною на смак. Більшість пацієнтів говорили про те, що харчування у лікарнях їх задовольняє.  Члени комісії звернули увагу лише на необхідність забезпечення відділень необхідними  комплектами посуду по кількості пацієнтів, не зважаючи на те, що останні часто використовують свій власний посуд.
Що стосується КМП “Лікарня “Придніпровська”, то там інший постачальник ніж у І лікарні та пологовому будинку – ФОП «Лур`є».  Представлені різні види меню – дорожче, вартістю 60 грн., і дешевше, вартістю 35 грн.  Оплачується харчування хворих у цій лікарні  за рахунок  страхових полісів від Укрзалізниці, яка має угоду з цим лікувальним закладом на обслуговування своїх працівників. Зауважень у членів комісії до організації харчування у цьому закладі охорони здоров’я теж було не багато. Проте, вони відзначили, що порції у лікувальних закладах, харчування у яких фінансується за рахунок коштів міського бюджету, більші, хоча їх вартість на кілька гривень дешевша.
Заступник міського голови Ольга Усанова зазначила, що члени тимчасової робочої групи з перевірки організації централізованого харчування, які перевірили всі міські лікарні,  зроблять загальний висновок по кожному лікувальному закладові. Після чого зберуть керівників лікарень та представників постачальників їжі, щоб оговорити проблемні питання та шляхи їх вирішення.