Ви тут:
Суспільство Україна 

Щоб уникнути екологічної катастрофи на Донбасі сили ООС забезпечують ремонт об’єктів критичної інфраструктури (ФОТО)

З початку бойових дій на території Донецької та Луганської областей, інфраструктура зазнала суттєвих пошкоджень та руйнувань, що, у свою чергу, створило складні умови для життя цивільного населення та роботи об’єктів місцевої промисловості. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

Завдяки спільній співпраці Командування Об’єднаних сил, СММ ОБСЄ, та української сторони СЦКК останнім часом вдалося забезпечити проведення низки ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури.

Чи не найнебезпечніший для екології об’єкт знаходиться за 3 км від окупованої Горлівки – отруйне озеро глибиною 15 метрів – це відстійник хімічних відходів фенольного заводу під Торецьком. Озеру майже 70 років. Останні 4 – цей об’єкт – фактично на лінії фронту. В озері – понад 300 тисяч тонн отруйних речовин, у тому числі: фенол, піридин та сірчана кислота.

У зв’язку з бойовими діями, дамба фенольного заводу місцями почала просідати.

Відстійник стоїть на узвишші. У разі прориву все побіжить в річку, спочатку в найближчу – Кривий Торець, потім – в Сіверський Донець – головний ресурс питної води Донбасу, а далі – в Азовське море.

Початок ремонтних робіт гальмувало ненадання гарантій безпеки робітникам, які мали укріплювати дамбу, з боку окупаційної адміністрації РФ.

Тоді, ініціативу та координацію всіх процесів навколо аварійно-відновлювальних робіт на себе взяв Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Спільна співпраця командування Об’єднаних сил, СММ ОБСЄ та української сторони СЦКК дала свої результати.

На сьогодні, закінчено виконання аварійно-відновлювальних робіт 2-го етапу на шламонакопичувачі 1 і 3-ї черги фенольного заводу. В ході них проведено часткове зміцнення дамби. Завезли 2850 м³ глини та відсів, пробурили 12 оглядових свердловин з необхідних 12. Надалі, з 6 листопада 2018 року по квітень 2019 року на шламонакопичувачах 1 і 3 черги заплановано проведення робіт з прокачування спостережних свердловин та відбору проб рідин на хімічний аналіз.

Без представників української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК) дамбу тут не ремонтують – їх присутність є своєрідним гарантом тиші на цьому об’єкті, гарантом того, що проведення робіт тут безпечне.

Окрім того, завдячуючи командуванню Об’єднаних сил, з 25 жовтня по 2 листопада поточного року провели обстеження земельних ділянок та очистили їх від вибухонебезпечних предметів на площі 12 га для випасу худоби в районі села Новотроїцьке Волноваського району.

Також, з 26 жовтня, розпочали роботи з відновлення житлових будинків, постраждалих внаслідок бойових дій у Мар’їнці, а також отримали гарантії безпеки на проведення таких робіт у Красногорівці.