Ви тут:
Суспільство Україна 

Румунська помісна церква підтримує надання автокефалії Укранській церкві

В столиці Румунії протягом цих днів відбуваються великі церковні урочистості з нагоди благословення Національного Собору – новозбудованого кафедрального храму Румунського Патріархату. Подія присвячена 100-літтю об‘єднання румунських земель у 1918 р. і утворення сучасної Румунської держави – цей ювілей відзначається протягом цілого року, – повідомив речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій (Зоря).

На запрошення Блаженнійшого Патріарха Румунського Даниїла очолити освячення прибув Святійший Вселенський Патріарх Варфоломій.

“Цим самим, на фоні кризи у відносинах між Москвою та Константинополем, дві Церкви демонструють єднання – так само, як це було і у 2016 р., коли позиція Румунського Патріархату на користь невідкладного проведення Всеправославного Собору сприяла успіху справи”, – зазначив Євстратій.

24 листопада Вселенський Патріарх Варфоломій перед зібранням Священного Синоду Румунської Церкви в промові ще раз наголосив на тому, що Константинопольська Мати-Церква вирішила надати автокефалію Церкві в Україні. Патріарх нагадав, що з 14 Помісних Церков 9 отримали статус автокефальних через рішення Вселенського Патріархату, і серед них – Румунська Церква.

“Таким чином напередодні важливих подій для України – ухвалення Томосу про автокефалію, яке очікується наступного тижня під час сесії Священного Синоду Вселенського Патріархату, та наступного за цим Об‘єднавчого Собору – Вселенський Патріарх демонструє підтримку його позиції з боку однієї з найбільших Помісних Церков – Румунської”.