Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Роз’яснення Управління Держпраці Полтавщини щодо виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки у разі звільнення за прогул

Щодо виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки у разі звільнення за прогул надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Лариса Братусь.

Порядок виплати компенсації за невикористану відпустку при звільненні передбачені ст. 83 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про відпустки». У цих нормах не передбачені умови, які б забороняли виплачувати грошову компенсацію працівнику за невикористану щорічну відпустку в разі його звільнення за прогул.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про відпустки» на бажання працівника в разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з подальшим звільненням.

У випадку звільнення працівника за порушення трудової дисципліни (прогул) він не має права на одержання невикористаної відпустки, але за ним зберігається право на грошову компенсацію за невикористані дні відпустки.

Законодавство не позбавляє працівника права на отримання компенсації в разі звільнення за прогул.

Отже, при звільненні працівника за прогул (п.4 ст. 40 КЗпП) йому має бути надано грошову компенсацію за невикористану відпустку. При цьому компенсації підлягають усі невикористані дні щорічних відпусток, а також додаткових відпусток на дітей за наявності прав на них.

Період прогулу не входить до стажу, який надає право на щорічну відпустку, і за цей період компенсація не нараховується.

Але якщо за відпрацьований до прогулу період працівник має невикористану відпустку, то роботодавець при звільненні повинен виплатити за ці дні компенсацію.

Суму компенсації розраховують відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.