Ви тут:
Суспільство Україна 

Російські спецслужби готують нові провокації після нападу на українські кораблі, – СБУ

Російські спецслужби готують нові провокації після збройного нападу на українські кораблі поблизу Керченської протоки. Про це на спільному брифінгу з представником Головного управління розвідки Міноборони України повідомив начальник Апарату Голови СБУ Ігор Гуськов, інформує прес-центр СБ України.

28 листопада завдяки технічним можливостям українських спецслужб були перехоплені чергові радіопереговори одного з офіцерів ФСБ та командира російського корабля прикордонної служби ФСБ РФ “Дон” капітана 2 рангу О. Саляєва, якому слідчими СБУ оголошено про підозру за ч. 2 ст. 437 КК України.

Читайте також: СБУ проводить санкціонований обшук у настоятеля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Українські спецслужби розглядають дві основні версії подій. Згідно з першою ‒ радіопереговори відбувалися на “дискредитованому” каналі зв’язку, записи з якого були оприлюднені Генштабом ЗС України 26 листопада.

“Ми не виключаємо, що “недбалість” може бути прологом нової, найнесподіванішої провокації російських спецслужб”, ‒ наголосив Ігор Гуськов.

Радіоперехоплення засвідчує, що росіяни намагаються відтворити фрагмент перехоплених раніше реальних переговорів під час нападу на українські кораблі. При цьому представник ФСБ РФ режисує гучність звучання двох речень, які ретранслюються телефоном з борту корабля “Дон”.

Перехоплені радіопереговори свідчать, що спецслужби РФ моделюють звуко-шумову обстановку, під час якої відбувався таран українського судна “Яни Капу”. Від російського офіцера на борту корабля “Дон” добиваються гучності, яка була б близька до реальних переговорів 25 листопада. Все це необхідно для фальсифікування нового запису або записів розмов, щоб завуалювати російський напад під виглядом, наприклад, начебто збройної провокації з боку українських кораблів.

Будь-яка спецслужба, коли противник розкриває можливість прослуховування її співробітників, відразу змінює канали зв’язку, або переходить на шифрований режим. Росіяни, зокрема, намагаються дотримуватися цього правила на Донбасі.

“Ми допускаємо, що це зроблено навмисно, а самі радіопереговори є спектаклем”, ‒ підкреслив керівник Апарату Голови СБУ.

РФ можуть практично миттєво випустити власний сюжет про те, як знімався цей спектакль. У підсумку ‒ дискредитація українських спецслужб та недовіра до всіх матеріалів радіоперехоплень, які раніше вже були оприлюднені СБУ, ГУР МО та Генштабом ЗС України.

Подібні методи фальсифікації вже неодноразово використовувалися спецслужбами РФ та російським військовим командуванням для приховування своєї злочинної діяльності на території України. У липні 2015 року російські ЗМІ, зокрема, активно демонстрували фальшивку російських спецслужб – начебто перехоплені розмови між двома співробітниками ЦРУ США, які обговорюють деталі підготовки ними українського екіпажу ЗРК “Бук” для збиття малайзійського Boeing МН-17. До речі, з метою надання “вагомості” цій фальшивці Президент РФ Путін особисто натякав на причетність США до цієї трагедії під час свого інтерв’ю відомому режисеру Оліверу Стоуну.

Згідно з другою версією ‒ Служба не виключає, що нехтування правилами протидії радіорозвідці з боку представників російських спецслужб може бути пов’язано з низьким рівнем їхньої професійності, або навіть примітивності. За його словами така “дурість” російських спецслужб організована у “солсберійському стилі”, коли два офіцери ГУ ГШ ЗС РФ під виглядом “туристів” залишили стільки слідів злочину у Великій Британії, що їх вистачило б для “провалу” ще декількох десятків агентів.

“Але у нашому випадку ця дурість розкриває підготовку нової цинічної провокації проти України”, ‒ зазначив Ігор Гуськов.

“Найближчим часом Служба оприлюднить додаткову інформацію щодо порушення РФ норм міжнародного права під час збройного нападу на українські кораблі поблизу Керченської протоки”, ‒ зазначив начальник Апарату Голови СБУ.

поширити новину: