Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

Регулярне споживання клітковини зменшує ризики появи серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу та деяких видів раку, – МОЗ

Люди, які постійно вживають клітковину, мають майже на чверть нижчий рівень смертності у порівнянні з людьми, які вживали мінімальну кількість або ж не вживали її взагалі. Такі висновки зробили науковці, проаналізувавши харчові звички близько 400 тисяч людей протягом 9 років.

На клітковину багаті фрукти, овочі, цільнозернові продукти, горіхи, насіння, соя та боби. Вони збагачують організм поживними речовинами та дають тривале відчуття насичення.

Середня добова норма клітковини (за висновком Управління продовольства і медикаментів США) — 25 грамів на день за умови споживання близько 2 тисячі калорій на день. Денна норма може бути більшою або меншою в залежності від загальної потреби в споживанні калорій.

Зокрема науковці визначили й інший орієнтир за кількістю клітковини в раціоні, що базується на наявності певного хронічного захворювання:

для діабету – 30-50 г на добу — сприятиме зниженню рівня цукру в крові

ожиріння – 20-27 г на добу — через тривале насичення сприятиме зменшенню спожитих калорій

хвороб серця – 13-33 г на добу — може покращити рівень жиру в крові та зменшити запалення

Продукти, що природно багаті на клітковину, містять також корисні для здоров‘я вітаміни, мінерали та сполуки.

Декілька порад, які допоможуть збільшити споживання клітковини з максимальною користю для здоров‘я:

Збільшуйте кількість клітковини в раціоні поступово.Споживання одразу занадто великої кількості клітковини може призвести до здуття та навіть болі в животі.

Пийте достатньо рідини. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин, і запобігатиме повязаним із клітковиною закрепам.

Намагайтесь їсти на перекус горіхи, якщо у вас немає на них алергії. Вони багаті на клітковину, водночас містять здорові ненасичені жири. Але майте на увазі – горіхи досить калорійні.

Додавайте висівки та насіння до домашньої випічки, використовуйте цільне борошно замість білого.