Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Публічні консультації: у Полтаві розпочався семінар для представників громад та влади

Сьогодні у Полтаві розпочався семінар щодо застосування публічних консультацій в умовах децентралізації публічних консультацій. Представникам громад та влади розповідатимуть про необхідність проведення публічних консультацій та як ефективно застосовувати їх для прийняття рішень та вирішення місцевих проблем.

“Залучення мешканців у місцеві процеси прийняття рішень щодо справ, які їх безпосередньо стосуються, вже давно не є ані чудернацькою вигадкою, ані примхою. Це справжній тренд, що в багатьох сферах суспільного життя перетворюється на своєрідний стандарт”, – розповіла тренер в рамках програми “Відповідальне управління громадою” Катерина Мінкіна.

Головною характеристикою публічних консультацій є відкритість, а основними принципами — доступність, публічність, неупередження, доцільність та законність.

“У багатьох громадах вже проводять публічні консультації. Вони допомагають владі роз’яснити громаді ті чи інші рішення”, – зазначив тренер в рамках програми “Відповідальне управління громадою” Анатолій Бондарчук.

Тренери презентували результат досліджень “Практика публічних консультацій в об’єднаних територіальних громадах”, які проводили у п’яти областях України. Радник з комунікацій Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Ісаєв розповів про успішний досвід публічних консультацій у громадах Полтавщини.

“На Полтавщині є успішні практики залучення громадськості до прийняття рішень. Наша область єдина в Україні, де є обласний Бюджет участі. У Пирятинській та Глобинській ОТГ є міський Бюджет участі. Також на Полтавщині є громадськість, яка підштовхнула громаду до створення ОТГ — у Диканці пройдено вже всі етапи, залишилось підписати розпорядження про створення робочої групи, в Опішні – проведено чимало акцій, включаючи автопробіг, а зараз вже готується до виборів”, – розповів Юрій Ісаєв.

Обговорять під час семінару й ризики та форми проведення консультацій.

Публічна консультація — це залучення громади до прийняття рішень та вирішення нагальних проблем.