Ви тут:
Суспільство Україна 

При будівництві готелів має проектуватись не менше 10% місць, облаштованих для людей з інвалідністю, — Парцхаладзе

У проекті нових державних будівельних норм щодо доступності міститься нова норма обов’язкового облаштування при будівництві готелів не менше 10% місць для проживання людей з інвалідністю. Проект нових ДБН планується прийняти найближчим часом. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, інформує прес-служба відомства.

“Сьогодні в Україні налічується майже 2500 готелів, і лише одиниці мають номери, облаштовані з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це стосується і 5-зіркових готелей. Часто готелі навіть не мають безперешкодного доступу до будівлі, наприклад, облаштованого пандуса чи підйомника. Тому у нових ДБН щодо доступності будівель ми плануємо передбачити відповідну норму, щоб при проектуванні готелей передбачалось не менше 10% місць, облаштованих для людей з інвалідністю”, — сказав він.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть підвищенню доступності закладів готельного типу і дозволять підвищити рівень обслуговування в них.

Відповідно до цих норм, усі готелі також обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

Проект нових ДБН розроблено ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наочні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Нові норми планується затвердити до кінця цього року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.